29. Niedziela Zwykła – 16 października 2022

KU CZCI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – 22. DZIEŃ PAPIESKI

44. ROCZNICA WYBORU NA STOLICĘ PIOTROWĄ

16.10.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (16.10) – ‘trzecia niedziela miesiąca’. Obchodzić będziemy w całej Polsce 22. DZIEŃ PAPIESKI pt. „ Blask Prawdy (Veritatis Splendor)”. Zbiórka papieska do puszek.

2. DLA NASZEJ WSPÓLNOTY JEST TO DZIEŃ ODPUSTU PARAFIALNEGO. Dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – dzień jego przyjęcia. Sakramentu Bierzmowania Biskup udzieli na Mszy św. o godz.16:00.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

• we wtorek – Święto św. Łukasza, ewangelisty;

• w czwartek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;

• w sobotę – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

2. W środę – na Mszy św. wieczorną – zapraszamy młodzież, która przyjęła (16.10) Sakrament Bierzmowania.

3. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).

4. W sobotę – na Mszy św. o godz.18:00 – WPROWADZENIE DO KAPLICY RELIKWII ŚWIĘTYCH FRANCISZKA I HIACYNTY MARTO (DZIECI FATIMSKICH).

1. Przyszła niedziela (23.10) – ‘czwarta niedziela miesiąca’. Niedziela misyjna. Niedziela Misyjna otwiera Tydzień Misyjny.

W Polsce Światowy Dzień Misyjny to początek całego tygodnia, podczas którego w kościele katolickim odbywają się wydarzenia mające na celu ożywienie ducha współpracy i szerzenia wiary. Całą akcję zapoczątkował papież Pius XI w 1926 roku. Od tego czasu kolejni papieże w swoich orędziach w przedostatnią niedzielę października podkreślają potrzebę „misyjności” wśród ludzi.

Chociaż to hasło możemy kojarzyć z podróżami w odległe zakątki świata i szerzenie chrześcijaństwa, to możemy pomagać też na własnym podwórku. Kościół używa określenia „współpraca misyjna”, która oznacza bycie dojrzałym chrześcijaninem, modlitwę za misjonarzy, pomoc im zarówno w sposób finansowy, jak i wolontariat oraz wszelkie inne działania, które mają na celu szerzenie naszej wiary.

1. W niedzielę (23.10) – po Mszy św. o godz. 11:30 – zapisy do przygotowania – do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania – krótkie spotkanie dla przyszłych kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: Krasne 1115 i 1116 oraz Rodziców Kandydatów do Bierzmowania .

W (przyszłą) sobotę na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 22 – klatka 1 (m.1-36) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!