Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12 czerwca 2022

– Uroczystość Najświętszej Trójcy –

12.06.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (12.06) – Uroczystość Najświętszej Trójcy – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii. Zbiórka do puszek na remont służącego młodzieży już od 25 lat Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

• we wtorek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

• w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

• w piątek – Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

• Codziennie o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo czerwcowe.

1. W poniedziałek – (13-ty dzień miesiąca) – po Mszy św. wieczornej odmówimy ‘Różaniec Fatimski’.

2. W czwartek (16.06) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyruszymy z Uroczystą Procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11:30 – w kierunku kapliczki przy ul. Olbrachta. Dziękujemy Osobom, które podjęły się przygotowania ołtarzy i prosimy o wsparcie Ich przez Sąsiadów. Zachęcamy również do przystrojenie swoich mieszkań, domów i posesji. Serdecznie zachęcamy Rodziców by wzięli ze sobą na procesję dzieci do ‘sypania kwiatów’.

3. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msza święta i procesja eucharystyczna pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby odbędzie się w Rzeszowie o godz. 9:00

4. Organizatorzy zapraszają na XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez Internet.

5. W ‘Oktawie Bożego Ciała’ (jeśli będzie pogoda) procesja eucharystyczna o godz. 17:30 – połączona z ‘Nabożeństwem czerwcowym’.

6. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).

7. Również w piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’ (ostatnie przed wakacjami).

1. Przyszła niedziela (19.06) – 12. Niedziela Zwykła – ‘trzecia niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 – spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. W niedzielę 19 czerwca odbędzie się w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14:00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30. Prosimy Księży Proboszczów o przekazanie zaproszenia wszystkim małżeństwom i rodzinom z dziećmi do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

2. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. św. św. Kingi 14 – klatka 1 (m.1-28).
    W sobotę (18.06) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ul. św. Kingi 14 – klatka 2 (m.29-49).
  2. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!