24. Niedziela Zwykła – 13 września 2020

24. Niedziela Zwykła

13.09.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – 24. Niedziela Zwykła – ‘druga niedziela miesiąca’ – po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby parafii (w tym przygotowanie do budowy kościoła).
  2. Dziś także – w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „Budujmy więzi”.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami.
  4. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej zbieramy dziś ofiary z przeznaczeniem na Ziemię Świętą. Zbiórka ta została przeniesiona z Wielkiego Piątku ze względu na pandemię. Cześć Krzyżowi świętemu oddamy poprzez uklęknięcie i skłon głowy (nie całujemy krzyża).
  5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
  • w środę – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa,
  • w piątek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.

1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne wspólnoty Vox Cordis (adoracja).
  2. W środęNowenna do Matki Bożej.
  3. W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  4. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży zapraszamy młodych, dzieci z opiekunami, dziadków, nauczycieli – adorację o godz. 17:00 o nazwie „Godzina dla Jezusa„. Idea jest taka, aby pomimo ograniczeń sanitarnych kapłani i młodzież z całej diecezji, w jednym czasie modliła się za siebie, o powołania kapłańskie i zakonne. Wstąp przynajmniej na chwilę do kaplicy i pomódl się zawierzając swoje i innych sprawy na wstawiennictwem tego świętego.
  6. W piątek po Mszy świętej wieczornej krótka zbiórka ministrantów.
  7. W przyszłą niedzielę (20.09) Kościół w Polsce będzie obchodził 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji po Mszach świętych zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.
  8. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla dzieci z klas 3-cich SP wraz z Rodzicami, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.
  9. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i mającego powstać sanktuarium.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.