27. Niedziela Zwykła – 4 październik 2020

27. Niedziela Zwykła

04.10.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – 27. Niedziela Zwykła – „pierwsza niedziela miesiąca”; składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie i cele diecezjalne. Po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami – poświęcenie
    i wręczenie modlitewników
    .
  2. Dziś również – inauguracja Ogólnopolskiej Kampanii „Pola Nadziei” – „Gdziekolwiek jesteś, możesz wspólnie z Nami ukorzenić w sercu ideę pomocy chorym dzieciom”. Wydarzenie inaugurujemy sadząc cebulki żonkili w Parku Papieskim przy rzeszowskiej katedrze. [Więcej na: hospicjum-podkarpackie.pl].
  3. Także dzisiaj o godz. 15:00 przy krzyżu upamiętniającym ofiary komunizmu na placu Śreniawitów w Rzeszowie rozpocznie się Rzeszowska Procesja Różańcowa. Uczestnicy procesji przejdą ul. Szopena, al. Lubomirskich, ul. 3 Maja i ul. Sokoła do bazyliki bernardynów. Organizatorem procesji jest Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Rzeszowskiej.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  • w środę – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

1. W środęNowenna do Matki Bożej.
  2. W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  3. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. We wtorek spotkanie formacyjne ‘Vox Cordis’ po Mszy św. wieczornej (temat: liturgia).
  5. W środę o godz. 18:30 – Msza święta w intencji wszystkich Braci i Sióstr ‘Żywego Różańca’;
    o Boże błogosławieństwo dla żyjących i radość nieba dla zmarłych członków Róży. Zapraszamy Wszystkich Członków Róż.
  6. W piątek spotkanie Grupy Biblijnej – po Mszy św. wieczornej.
  7. Zapraszamy dzieci ‘bliżej ołtarza’ na dywany, do pierwszych ławek. Chłopcy mogą się przyglądać służeniu, mogą nawet ubrać się w komeżki, jeśli mają (np. z Bożego Ciała).
  8. Przyszła niedziela (11.10) – ‘druga niedziela miesiąca’ – po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby parafii (w tym przygotowanie do budowy kościoła).
  9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej Ojczyźnie XX Dzień Papieski pod jakże bliskim św. Janowi Pawłowi II – hasłem „Totus Tuus”. Z Dniem Papieskim ściśle związana jest budowa tzw. żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są uzdolnieni chłopcy i dziewczęta pochodzący z niezamożnych rodzin. Z tej racji prowadzona jest zbiórka do puszek na fundusz papieski.
  10. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.
  11. Rzeszowska Policja zwraca się z apelem i prosi o przypomnienie wiernym, aby przestrzegali obostrzeń sanitarnych wynikających z faktu, że miasto Rzeszów znalazło się w tzw. strefie żółtej. Chodzi przede wszystkim o zakrywanie ust i nosa wewnątrz budynków oraz zachowywanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby uczestników podczas imprez rodzinnych.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii (w tym przygotowanie do budowy kościoła).
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.