27. Niedziela Zwykła – 3 października 2021

– 27. Niedziela Zwykła –

03.10.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.
  1. Dzisiaj także ‘Rzeszowska procesja różańcowa’ Miejsce rozpoczęcia: Plac Śreniawitów (przy Krzyżu Ofiar Komunizmu) o godz. 15:00.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,
  • we wtorek – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
  • w czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;
  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

1. W czwartek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkich Siostry i Braci należących do Róż Różańcowych – Msza święta będzie odprawiona w ich intencji.
  2. Spotkanie ‘Grupy Biblijnej’ w październiku odbędą się: 15.10 i 29.10 po Mszy św. wieczornej.

1. Przyszła niedziela (10.10) – Niedziela Zwykła – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.
  2. Za tydzień obchodzić będziemy w całek Polsce DZIEŃ PAPIESKI pt. „Nie lękajcie się!”. Zbiórka papieska do puszek.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 22.
  4. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska serdecznie zaprasza nas do włączenia się we wspólną modlitwę wierzących w całej Polsce w intencji ochrony Bożego Stworzenia w ramach obchodzonej 3 października 2021 Niedzieli świętego Franciszka pod hasłem „Niech cała ziemia błogosławi Pana” objętej patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Tegoroczna Niedziela św. Franciszka, organizowana już po raz czwarty przez Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska ma na celu przypomnienie postaci św. Franciszka jako patrona chrześcijańskiej ekologii, który szczególną troską otoczył Boże stworzenie. Podczas tegorocznej Niedzieli św. Franciszka chcemy podjąć apel św. Jana Pawła II, który w swym kazaniu do rolników ostrzegał: „Człowiek nie może ulegać pokusie zysku za wszelką cenę kosztem natury, bo natura prędzej czy później zbuntuje się przeciwko człowiekowi.”

Dlatego w tym dniu będziemy modlić się wspólnie słowami Pisma Świętego oraz świętego z Asyżu o ochronę Bożego stworzenia, przypominając o naszej odpowiedzialności za wspólny dom – ziemię. Serdecznie zachęcamy Księdza Proboszcza do włączenia się wraz z wiernymi do wspólnej modlitwy w tym dniu. Pozwalamy sobie także załączyć wybór tekstów z papieskiej encykliki „Laudato si'”, Księgi Daniela oraz Pieśni Słonecznej św. Franciszka, które mogą zostać wykorzystane we wspólnej modlitwie.