25. Niedziela Zwykła – 18 września 2022

– 25. Niedziela Zwykła –

18.09.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (18.09) – ‘trzecia niedziela miesiąca’. 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem „Słuchanie uchem serca”. Zbiórka do puszek na Katolickie Radio Via.

2. Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (kontynuacja cyklu katechez z poprzedniego roku szkolnego).

• w poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika;

• we wtorek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;

• w środę – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

• w piątek – Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

1. W środę (21.09) – na Mszy św. wieczornej, Rycerze Kolumba obejmą urzędy na kolejny Rok Bratni.

2. W czwartek (22.09) – na Mszy św. wieczornej, kandydaci do Bierzmowania spotkają się w księdzem delegatem ds. Bierzmowania.

3. W piątek – o godz. 16:30 spotkanie dla młodzieży (KSM).

4. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

5. Przyszła niedziela (25.09) – ‘czwarta niedziela miesiąca’.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom:

ul. Olbrachta 154a-174e .

W sobotę (24.09) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 176-218 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

• Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa zaprasza polskich mężczyzn na Jasną Górę. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę 24 września 2022 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.oblezenie.mezczyzni.net.

• Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór na rok 2022/2023. Zajęcia odbywają się w dwie soboty w miesiącu, w siedzibie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie (ul. Witolda 11A). Wykładowcami są znani i cenieni bibliści z Rzeszowa, Lublina, Krakowa i Przemyśla. W tym roku cykl wykładów zaprezentuje przesłanie ksiąg NT. Pierwsze wykłady już w sobotę, 1 października br. Więcej informacji na stronie: https://studium.rzeszow.pl/

• W sobotę, 8 października 2022 r. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć na stronie: www.apostolatmargaretka.pl .

• Teatr „Bo Tak” w Rzeszowie zaprasza na spektakl o Hance Ordonównie, pieśniarce, artystce i wspaniałym człowieku. Jej historia to nie tylko piękne piosenki, które śpiewała, ale Pawiak, Sybir, tułaczka na obczyźnie i pomoc najbardziej potrzebującym – polskim powojennym sierotom. Spektakl połączony ze 120-stą rocznicą Jej urodzin, będzie grany 25 września o godzinie 17. Sala Widowiskowa WDK Rzeszów, ul. Stef. Okrzei 7. Wszystkie informacje o spektaklu i terminach na stronie Teatru „Bo Tak” oraz FB.