V Niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JANA PAWŁA II

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 29 MARCA 2020

1. Dziś przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu. W związku z zarządzeniami państwowymi dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej i zarządzenia Księdza Biskupa nie będzie dziś Gorzkich Żali. Wszelkie nabożeństwa chwilowo zostają odwołane. Całość zarządzenia Księdza Biskupa jest opublikowana na naszej stronie internetowej.
  2. Na czas obostrzeń dotyczących liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w liturgii tj. pięciu osób wprowadzamy dwie dodatkowe Msze św. w niedzielę: o godz. 10.00 i 16.30. Prosimy, aby umożliwić udział we Mszach św. tym, którzy zamówili intencje na dany dzień.
  3. Ksiądz Biskup udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w kościele na Mszy św.
    w niedziela i uroczystości. Należy w ten dzień skorzystać z transmisji Mszy św. w mediach.
  4. Od dzisiaj na naszej stronie internetowej istnieje możliwość skorzystania z transmisji Mszy św. z naszego kościoła. W niedzielę będziemy transmitować Mszę św. o godz. 11.30, a na tygodniu o godz. 18.00.
  5. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych do Nowenny do św. Jana Pawła II na kartkach. Można to również uczynić przez naszą stronę internetową.
  6. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Zgodnie
    z zarządzeniem Księdza Biskupa nie będzie tradycyjnych odwiedzin chorych w Pierwszy Piątek. Przybycie kapłana z posługą sakramentalną do osób chorych na wyraźne żądanie wiernych.
  7. W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce Ksiądz Biskup zarządził, iż nie będzie całodziennych spowiedzi wielkopostnych. W naszej wspólnocie była zaplanowana na
    1 kwietnia. W związku z tą sytuacją w każdy dzień do Świąt w naszym kościele jest dyżur spowiedniczy od godz. 17.00 do Mszy św. Bardzo Was proszę, aby skorzystać z tej możliwości, tak, aby z czystym sercem przeżywać Święta. Kto nie będzie się w stanie wyspowiadać w tym czasie, po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami: 1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe; 2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa
    z uporem w jawnym grzechu ciężkim, czyli spełnia wymogi uzyskania rozgrzeszenia
    [kan. 915 i 916 KPK].
  8. Z tyłu kościoła wyłożone są baranki wielkanocne i paschałki CARITAS.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Wydawanie Tygodnika Katolickiego Źródło zostało zakończone.
  10. Zachowajmy spokój i ostrożność. W razie potrzeby pomocy ludziom starszym np.
    w zrobieniu zakupów, bardzo proszę o kontakt. Proszę również o wzajemną pomoc sąsiedzką.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i powstającego sanktuarium
    .