22. Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021

– 22. Niedziela Zwykła –

29.08.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (29.08) – Niedziela Zwykła – ‘piąta niedziela miesiąca’.

W katedrze rzeszowskiej – Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem JE Bp. Jana Wątroby. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem – o godz. 11:00, Suma dziękczynna o godz. 12.00.

Natomiast w naszej świątyni dziękujemy za kończący się czas wakacji oraz tegoroczne zbiory
i każdą pracę (szczególnie tę na roli).

• w piątek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;
  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. We wtorek (31.08) przypada 40. rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Centralne obchody tej rocznicy odbędą się w rzeszowskiej Farze. Módlmy się w tym dniu w intencji Ojczyzny.
  2. W środę (01.09) dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Będziemy się modlić i ich intencji podczas Mszy świętej wieczornej. Jest to także dzień kolejnej (82-giej) rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się o pokój a także w intencji tych, którzy oddali życie
    w obronie Ojczyzny.

1. Przyszła niedziela (05.09) – Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Episkopat ogłosił tę niedzielę jako – „Dzień Solidarności z Afgańczykami” stąd zbiórka do puszek na ten cel.

Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (kontynuacja cyklu katechez z poprzedniego roku szkolnego).

2. Zainstalowaliśmy w naszej kaplicy ‘Kropielnicę bezdotykową’.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  4. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

25-26 września 2021 r. odbędzie się 37. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Uroczysta Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich będzie odprawiona 26 września br. o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia.

Dom Diecezjalny „Tabor” w Rzeszowie zaprasza na koncert ewangelizacyjny ks. Jakuba Bartczaka 3 września o godz. 20 (wstęp wolny, zapisy telefonicznie, tel.: 533 833 399) oraz na rekolekcje małżeńskie pt.: „Pokonywanie kryzysów w małżeństwie i rodzinie”, prowadzone przez Jadwigę i Jacka Pulikowskich w dniach od 3 do 5 września (zapisy poprzez formularz umieszczony na: www.tabor.rzeszow.pl).

W dniach 4-5 września 2021 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory zostanie odprawiona w niedzielę 5 września 2021 r. o godz. 11 (będzie transmitowana przez TVP1).

Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta.

Uroczystości będą trwały od 8 do 12 września br. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona 12 września o godz. 18 pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa OFM. Szczegółowy program znajdzie się na plakacie.