2. Niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021

– 2. Niedziela Adwentu –

05.12.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj Niedziela Adwentu – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.
  1. Równocześnie dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach pracujących na Wschodzie wspierając ich działalność ofiarami do puszek.

1. ‘Roraty’ – codziennie (z wyjątkiem liturgicznych świąt) od poniedziałku do soboty
    o godz. 18:00
    . Zachęcamy do uczestnictwa dorosłych oraz dzieci. Weźmy ze sobą lampiony.

• w poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Mikołaja, biskupa,
  • we wtorek – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
  • w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (nie będzie Rorat),
  • w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin.

1. W poniedziałek – 6 grudnia Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa. Mikołaj był biskupem Myry w Licji (obecnie na obszarze Turcji). Zmarł około połowy IV wieku. Jego kult szerzył się w całym Kościele od X w. Święty Mikołaj nieustannie przekazuje nam jedną, zawsze aktualną ideę. Przypomina o potrzebie ofiarności wobec bliźniego. Pięknie ujął to papież Jan Paweł II mówiąc, że św. Mikołaj jest „patronem daru człowieka dla człowieka”.
  2. We wtorek – zakończymy ‘Nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP’ (po Mszy świętej wieczornych).
  3. W środę (Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP) przeżywać będziemy tzw. ‘Godzinę Łaski’. To 60 minut (godz. 12:00 – 13:00) adoracji w ciszy na osobistej modlitwie. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

1. W środę – na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej – poświęcenie i wręczenie ‘Medalika Niepokalanej’.
  2. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

1. Przyszła niedziela (12.12) Niedziela AdwentuGaudete’ – ‘druga niedziela miesiąca’.
    Składka na potrzeby parafii.

1. Zostały dostarczone do parafii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (w cenie: 6 zł za małą i 15 zł za dużą świecę).
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Od bieżącego numeru cena tygodnika Niedziela wynosić będzie 8zł.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 14, klatka 2. W sobotę (11.12) zapraszamy na godz. 9:00 mieszkańców z św. Kingi 12, klatka 1.
  5. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.