32. Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021

– 32. Niedziela Zwykła –

07.11.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

• we wtorek – Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • w środę – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
  • w czwartek – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
  • w piątek – Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  • w sobotę – Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

1. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci przygotowujące się do 1-szej Komunii św.
  2. W czwartek przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych i modlitwy w intencji Ojczyzny. Uroczystości patriotyczno-religijne 11 listopada br. rozpoczną się w kościele farnym w Rzeszowie o godzinie 10:00 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.
  3. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.

1. Przyszła niedziela (14.11) – Niedziela Zwykła – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii. Jest to 5-ty Światowy Dzień Ubogich – “Ubogich zawsze macie u siebie”.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej, której patronuje św. Ojciec Charbel.

1. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą po Mszy świętej wieczornej. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 18, klatka 2.
  4. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.