20. Niedziela Zwykła – 20 sierpnia 2023

– 20. Niedziela Zwykła –

20.08.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (20.08) – 20. Niedziela Zwykła; ‘trzecia niedziela miesiąca.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • we wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
  • w środę – Wspomnienie bł. Władysława Findysza, prezbitera i męczennika; (odpust w parafii przy ul. Rocha) albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy;
  • w czwartek – Święto św. Bartłomieja, apostoła;
  • w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Ludwika albo wspomnienie św. Józefa Kalasantego, prezbitera (odpust u oo.Pijarów);
  • w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

1. W sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, (porządek Mszy św. powszedni); jest to dzień patronalny jednej z naszych Róż Różańcowych – stąd możliwość dla jej członków zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. Przyszła niedziela (27.08) – 21. Niedziela Zwykła; ‘czwarta niedziela miesiąca’. W Katedrze rzeszowskiej – odbędą się Dożynki Diecezjalne. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem – o godz. 11:00; Suma dziękczynna o godz. 12:00.

Natomiast w naszej świątyni będziemy dziękować za kończący się czas wakacji oraz tegoroczne zbiory i każdą pracę (szczególnie tę na roli).

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: ul. Olbrachta 54-74 (parzyste) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 76-126 (parzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

1. Sierpień to miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu. [KSIĘGA ABSTYNENCJI W ZAKRYSTII].

2. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie i Markowej, który odbędzie się 9 września 2023 r., pod hasłem „Ku Miłości”. Ten dzień wspólnoty będzie podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji i okazją do uczestnictwa w Podkarpackim Święcie Młodych z okazji beatyfikacji rodziny Ulmów. Więcej informacji znajduje się na plakatach. Zapisy na stronie internetowej: www.mlodziez.rzeszow.pl