Niedziela Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023

– Niedziela Miłosierdzia Bożego –

16.04.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (16.04) Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, ‘trzecia niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona na Caritas. Przy ołtarzu (do kosza) będzie można złożyć ‘skarbonki wielkopostne Caritas’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Obejmujemy modlitwą wszystkich pracowników i wolontariuszy Caritas zwłaszcza Parafialny Zespół Caritas.

1. O godz. 15:00 zapraszamy do wspólnego odmawiania ‘Koronki do Bożego Miłosierdzia’.
    [W październiku 1937 r. w Krakowie Pan Jezus godzinę swej śmierci nazwał Godziną Miłosierdzia. O trzeciej godzinie – mówił do Siostry Faustyny – błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (Dz. 1320). … Trzeba tutaj od razu wyjaśnić, że nie chodzi o godzinę zegarową (60 minut), ale o moment konania Jezusa na krzyżu, który według tradycji chrześcijańskiej nastąpił o godzinie trzeciej po południu.]

Pan Jezus przekazał Siostrze Faustynie konkretne wskazówki dotyczące sposobu praktykowania modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Zaproponował odprawianie drogi krzyżowej, nawiedzenie Najświętszego Sakramentu lub pogrążenie się w modlitwie tam, gdzie nas zastanie godzina 15.00. Z analizy Jego wypowiedzi (obietnic) wynika, że modlitwa w Godzinie Miłosierdzia winna spełniać określone warunki. Ma być praktykowana o godz. 15.00, skierowana bezpośrednio do Pana Jezusa i w błaganiach ma się odwoływać do zasług Jego bolesnej męki.

Do tak praktykowanej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia przywiązał Pan Jezus obietnicę wszelkich łask i doczesnych dobrodziejstw. W tej godzinie – mówił do Siostry Faustyny – nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją (Dz. 1320). A innym razem dodał: W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych (Dz. 1572).

• w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

1. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).

1. Przyszła niedziela (23.04) – 3. Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Biblijna, ‘czwarta niedziela miesiąca’.

Będziemy gościć wolontariuszy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci – ubrani w koszulki z logo Fundacji będą zbierać wolne datki od Parafian (przed kaplicą – po Mszach świętych do południa) w zamian wręczając kwiat żonkila. Hospicjum znajduje się na terenie parafii a sprawa godna jest wsparcia!

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

3. Na ławce obok gazet – kolorowanka dla dzieci!

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: Krasne 1112 i 1114 .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

Krasne 1113 i domki .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!