15. Niedziela Zwykła – 16 lipca 2023

– 15. Niedziela Zwykła –

16.07.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (16.07) – 15. Niedziela Zwykła; ‘trzecia niedziela miesiąca’.

2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:

• we wtorek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;
  • w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;
  • w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła albo wspomnienie św. Apolinarego, biskupa i męczennika;
  • w sobotę – Święto św. Marii Magdaleny.

1. W czwartek – przypada dziesiąta rocznica ingresu Biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

2. W sobotę – Święto św. Marii Magdaleny – jest to dzień patronalny jednej z naszych Róż Różańcowych – stąd możliwość dla jej członków zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. Przyszła niedziela (23.07) – 16. Niedziela Zwykła; ‘czwarta niedziela miesiąca’. Rozpoczniemy Tydzień św. Krzysztofa. (Błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych / zebrane przy tej okazji ofiary posłużą na zakup środków transportu dla misjonarzy).

2. W niedzielę 23 lipca będzie obchodzony po raz trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Jako temat Ojciec Święty wybrał słowa: „Miłosierdzie Jego z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50). Przygotowaliśmy kartkę do wysłania Dziadkom i Babciom (do kolorowania) – przy gazetach.

3. W dniach 23-30 lipca 2023 będzie obchodzony 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: ul. Lwowska .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 45-73c (nieparzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

1. Zapraszamy do udziału w 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia pod hasłem „Matko Kościoła, prowadź!”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6:30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

2. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z apelem do wszystkich, którzy mogą to uczynić o honorowe oddawanie krwi. Obecnie bardzo pilnie jest potrzebna krew z grupy: 0 RhD ( –) i 0 RhD (+).

3. Diecezjalny Duszpasterz Rolników informuje, że dożynki diecezjalne w tym roku odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia, przy katedrze rzeszowskiej.