Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 24 CZERWCA 2018

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Nabożeństwo czerwcowe
    o godz. 17.30.
  2. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie będą odprawiane według następującego porządku:
    w poniedziałek, wtorekpiątek o godz. 7.00 rano
    – w środę, czwarteksobotę o godz. 18.00

Wyjątek w tym tygodniu, to Uroczystość Świętych Piotra i Pawła, która przypada w piątek. Msze św. w ten dzień o godz. 7.00 i 18.00. Składka przeznaczona będzie na „świętopietrze”.

1. Zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Bożego codziennie po Mszy św. W piątek, po Mszy św. wieczornej. W sobotę zakończenie Nabożeństw Czerwcowych.
  2. W czwartek po Mszy św. Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.
  3. W Roku, w którym dziękujemy Bogu i ludziom za dar wolnej Ojczyzny, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w grupie św. Józefa Sebastiana Pelczara w dniach 4 – 13 sierpnia 2018 roku. Zapisy do tej grupy odbędą się w niedzielę 24 czerwca
    w godzinach 15.00 – 16.00 w salce przy parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisie składamy deklarację i wpłacamy zaliczkę w wysokości 60 zł.
  4. Opiekun kościoła w Hucie Polańskiej, ks. Wiesław Matyskiewicz zaprasza na uroczystość odpustową ku czci św. Jana z Dukli 1 lipca (niedziela) o godz. 14:00. Sumie odpustowej przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Kazimierz Górny, kazanie wygłosi O. Rafał Klimas,
    a uroczystość uświetni Gminna Orkiestra Dęta z Brzezin. Tradycyjnie, po uroczystości opiekun kościoła zaprasza czcicieli św. Jana z Dukli na spotkanie przy „Betanii”. Warto się wybrać do tego pięknego miejsca.
  5. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  7. Wszystkim życzymy dobrego wakacyjnego odpoczynku, wzmocnienia sił duchowych
    i fizycznych, a przede wszystkim bezpiecznego powrotu do naszej Wspólnoty!!!