XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019

1. Dziś przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. składka do puszek jako nasz dar solidarności z Kościołem Prześladowanym – pomoc dla chrześcijan
    w Sudanie Południowym. Dzisiaj przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich oraz Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków.
  2. Trwa listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do modlitwy za naszych Bliskich Zmarłych oraz tych, którzy najbardziej potrzebują tej pomocy. Można to uczynić m. in. wypisując na kartkach imiona Zmarłych. Kartki są wyłożone przy prasie katolickiej z tyłu świątyni. Można je składać na tacę lub
    w zakrystii. Wypominki na tygodniu po Mszy św. o 18.00, w niedzielę o 17.30.
  3. Przypominamy, że do końca listopada można każdego dnia zyskiwać odpust cząstkowy za zmarłych.
  4. We wtorek na godz. 17.40 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwie przewodniczy nowa grupa duszpasterska. Po Mszy św. spotkanie tworzącej się grupy, na które serdecznie zapraszamy chętnych.
  5. W środę spotkanie dla ministrantów po Mszy św. wieczornej.
  6. W czwartek, Nowenna do św. Jana Pawła II. Serdecznie prosimy, aby składać intencje nowennowe na kartkach. Mamy za co dziękować i o co prosić!
  7. Łączymy się duchowo z naszą parafialną Grupą Charytatywną CARITAS, która uczestniczy dzisiaj w spotkaniu w Centrum Caritas przy ul. Styki, m in. animując liturgię.
  8. Łączymy się duchowo z parafią św. Łukasza w Mrowli, w której w dniu dzisiejszym ksiądz Proboszcz głosi kazania i zbiera fundusze na budowę sanktuarium. Serdecznie dziękujemy parafii św. Jana Chrzciciela
    w Bratkowicach
    . Parafianie złożyli w ubiegłą niedzielę składkę na budowę naszego sanktuarium w kwocie 6.440,50 zł. Pamiętajmy o Darczyńcach
    w modlitwie przez przyczynę św. Jana Pawła II.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.