XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019

11 SIERPNIA 2019

1. Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby budowy nowej świątyni, Sanktuarium ku czci św. Jana Pawła II.
  2. We wtorek 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Okolicznościową homilię wygłosi ks. Szymon Augustyn, pracownik Sądu Biskupiego i równocześnie Kapelan Szpitala. Przynieśmy na nabożeństwo lampiony.
  3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na Mszach św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. Po Mszy św. wieczornej Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach.
  4. Zapraszamy chętnych Parafian w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej do sprzątania i dekorowania naszej świątyni. Z góry bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w to dzieło przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w dniu 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Pragniemy podziękować Matce Bożej za wypraszanie nam łask u Jezusa Chrystusa i prosić o wypraszanie kolejnych łask. Wyruszamy pojazdem 15 sierpnia, w czwartek, o godz. 4.00 rano z parkingu przed naszym kościołem w kierunku Przemyśla, po godz. 5.00 z Kopca Tatarskiego w Przemyślu wyruszamy pieszo Szlakiem Pątniczym św. Jana Pawła II do Kalwarii Pacławskiej. Do pokonania na pieszo jest ok. 24 km, a czas marszu to ok. 5-6 godzin. Po drodze prócz wspólnej modlitwy do oglądnięcia piękne odcinki widokowe i odcinki leśne. Koszt pielgrzymki, to 40 zł. W tej kwocie zawarty jest przewóz i ubezpieczenie. Powrót w godzinach popołudniowych. Prosimy, aby dziś zgłaszać się do zakrystii.
  6. Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR z Markowej serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się w Kolbuszowej na stadionie sportowym w niedzielę 18 sierpnia 2019 r.
    o godzinie 19.00. Podczas Koncertu wystąpi zespół Miqedem Pochodzący z Tel-Awiwu specjalizujący się w śpiewie Psalmów i innych tekstów z Biblii Hebrajskiej. Wystąpi również Małgorzata Hutek, Dominik Wania z Zespołem Atom String Quartet. Na zakończenie wystąpi Piotr Rubik z Zespołem i repertuarem „The best of”.
  7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  8. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.