XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05 LIPCA 2020

1. Dziś przeżywamy XIV Niedzielę zwykłą. Dzisiaj składka do puszek dla poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji. Za tydzień po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych, a składka będzie celowa, przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
  2. Wojewódzki Inspektor Sanitarny przestrzega przed nadmiernym rozluźnieniem i prosi
    o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościołach.
  3. W poniedziałek, w ramach diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na adorację wystawionego Pana Jezusa od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej. Będzie to równocześnie duchowe przygotowanie do peregrynacji obrazu Matki Bożej.
  4. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy chętnych Parafian do posprzątania naszej świątyni przed peregrynacja obrazu Matki Bożej.
  5. W najbliższą środę przybędzie do nas Ikona Matka Bożej Robotników Solidarności. Cieszymy się Jej przybyciem. Bądźmy obecni zarówno w środę, jak i czwartek. Ilona przybędzie w środę na godzinę 18.00. Zgromadźmy się wcześniej. W uroczysty sposób wniesiemy Ikonę do kościoła, następnie będzie Msza św., a po niej Różaniec. Po nim możliwość prywatnego czuwania do 21.00, kiedy odśpiewamy Apel Jasnogórski na zakończenie pierwszego dnia pobytu. W czwartek Prymaria o godz. 7.00, a następnie możliwość prywatnego czuwania do 9.00. Następnie przerwa i znów możliwość czuwania od 14.00. O 17.00 nabożeństwo na pożegnanie Ikony Matki Bożej. Gromadźmy się w tych dniach na modlitwie. Niech Nasza Niebieska Matuchna nie czuje się między nami samotna. Przyozdóbmy również odpowiednio nasze mieszkania i domy na ten czas.
  6. W czwartek o 18.00 Msza św. i Nowenna ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
  7. Zapraszamy w czwartek na godz. 23.00 na Godzinę Świętą.
  8. Zapraszamy w piątek na 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
  9. W środę wspomnienie św. Jana z Dukli, w sobotę św. Benedykta, Patrona Europy.
  10. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest komunikat Prezydenta Miasta Rzeszowa na temat zmian metod naliczania opłaty za gospodarowanie opłatami komunalnymi. Bardzo proszę o zapoznanie się z tym niezmiernie ważnym komunikatem.
  11. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.
  12. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i mającego powstać sanktuarium
    .