VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 6 MAJA 2018

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne
    w Rzeszowie. O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,
    w niedziele o godz. 17.30. Dla dzieci przygotowane są plansze, a naklejki do przyklejania każdego dnia będą rozdawane na Nabożeństwach majowych. Serdecznie zapraszamy!
  3. We wtorek przypada Uroczystość św. Stanisława, BM, Patrona Polski.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę 9 maja, po nabożeństwie majowym.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jana Pawła II.
  6. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  7. Za tydzień przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to równocześnie 13 dzień miesiąca maja. Rozpoczniemy więc uroczyste Nabożeństwa Fatimskie, które potrwają do października. W przyszła niedzielę będzie nieco zmieniony plan nabożeństw. Nie będzie Nabożeństwa majowego o godz. 17.30, ponieważ Litanię Loretańską odmówimy w czasie Nabożeństwa Fatimskiego, które będzie sprawowane po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. To będzie równocześnie II niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 8.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych, a składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  8. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 12 maja
    o godz. 10.00 w Boguchwale oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w Katedrze rzeszowskiej 19 maja, o godz. 10.00.
  9. Rada Osiedla Wilkowyja zachęca mieszkańców do głosowania na Rzeszowski Budżet Obywatelski na rok 2019. Głosowanie trwa od 23.04 do 22.05.2018 r. Z poszczególnymi kategoriami i zadaniami możemy zapoznać się na tablicy ogłoszeń. Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów-Wilkowyja zwraca się z prośbą o poparcie zadania nr 5 z I kategorii: „Bezpieczeństwo mieszkańców i miasta – zakup samochodu Ratowniczo-Gaśniczego, sprzętu i umundurowania do ratowania życia oraz mienia mieszkańców Rzeszowa – OSP Wilkowyja”. Karty są wyłożone
    z tyłu przy gazetach. Liczy się każdy głos.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. Tygodnik Katolicki Niedziela zawiera m. in. ciekawy artykuł Jan Paweł II a Islam, a w dodatku rzeszowskim zachęta, aby wyruszyć na szlak św. Jana Pawła II. Tygodnik Katolickich Rodzin Źródło prezentuje m. in. artykuł na temat Patronki Matek. Zachęcamy do lektury!
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.