VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019

26 MAJA 2019

1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Zachęcamy do śpiewu Godzinek w każdą niedzielę o godz. 8.00 rano. Składka z minionej niedzieli przeznaczona na potrzeby Katolickiego Radia VIA wyniosła 1086 zł – serdecznie dziękujemy.
  2. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji za wiedzą Biskupa Rzeszowskiego prosi
    o zorganizowanie w przyszłą niedzielę zbiórki do puszek.
  3. Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z Rzemieślnikami zapraszają mieszkańców Rzeszowa dzisiaj na Papieską Kremówkę z okazji Dnia Matki i Dziecka. Rozpoczęcie uroczystą Eucharystią
    o godz. 12.15 w kościele Świętego Krzyża a następnie od godz. 14.00 festyn na Rynku. Przy tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich mam i dzieci.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę, wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje.
  5. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej i Majówce zapraszamy na krótkie, robocze spotkanie chętnych Parafian, którzy zechcą zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała – 20.06.2019 r. W tym roku pragniemy przejść z procesją między blokami przy ul. św. Kingi. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe. W ostatni dzień Majówki, tj w czwartek, zapraszamy do naszego kościoła dzieci, które przez miesiąc maj zbierały naklejki związane z uczestnictwem
    w nabożeństwach. Czeka na Nich drobna nagroda. Nabożeństwo Majowe połączone będzie
    z Nowenną do św. Jana Pawła II.
  7. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wieczorne rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.15 połączone z Nabożeństwem do Serca Bożego, a następnie Msza św. Serdecznie zapraszamy! W pierwszą sobotę miesiąca w naszej diecezji podejmiemy modlitwę wynagradzającą za profanacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
  9. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się
    1 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 w Dobrzechowie oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w rzeszowskiej katedrze, w sobotę 8 czerwca o godz. 10.00. Święcenia będzie transmitować Radio VIA.
  10. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazuje cegiełki przeznaczone na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy.
  11. Rada Osiedla Wilkowyja zaprasza wszystkich mieszkańców naszej parafii na piknik rodzinny „Międzyosiedlowa integraf” w niedzielę 2 czerwca na plac zabaw przy ul. Mazowieckiej
    w godzinach od 14 do 24. Wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na plakacie.
  12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  13. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają przygotowania do budowy naszego Sanktuarium.
  14. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Krakowa, która odbędzie się 15 czerwca. Chcemy nawiedzić miejsca związane z naszym Patronem. Prosimy, aby zapisywać się na listę w zakrystii.