33. Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021

– 33. Niedziela Zwykła –

14.11.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Niedziela Zwykła – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii. Jest to 5-ty Światowy Dzień Ubogich – “Ubogich zawsze macie u siebie”.
  2. Dziś także XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zbiórka do puszek na ten cel). W tym roku ten dzień jest poświęcony mieszkańcom Libanu. Kryzys ekonomiczny jaki dotknął mieszkańców tego kraju doprowadził do bezrobocia sięgającego 70%. Dziś brakuje niemal wszystkiego. Może to doprowadzić do sytuacji, w której zamieszkujący Liban chrześcijanie zostaną zmuszeni do ucieczki z tego pięknego fragmentu Ziemi Świętej, której patronuje św. Ojciec Charbel.

• w środę – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  • w czwartek – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, (patronki diecezji),
  • w sobotę – Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

1. Przyszła niedziela (21.11) – Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ‘trzecia niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.
  1. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę
    i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 21 listopada 2021 r., we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.

1. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą po Mszy świętej wieczornej (w dni powszednie). Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 16, klatka 1
  5. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Policja odnotowała wzrost liczby przestępstw wykorzystujących nowe technologie oraz sposoby komunikowania się. Powszechny dostęp do mobilności bankowej, komunikatorów i portali społecznościowych oraz nowych form płatności nie zawsze idzie w parze z odpowiednią wiedzą o zagrożeniach z tym związanych. Wykorzystują to oszuści do wyłudzania pieniędzy, od często nieświadomych tego osób.

Inną grupą, szczególnie narażoną na działania oszustów są osoby starsze. W przypadku seniorów, przestępstwo dotyka osób, które z uwagi na wiek nie zawsze potrafią skutecznie rozpoznać intencje oszustów. Przestępcy wykorzystują empatię tych osób, grają na ich emocjach i stwarzają poczucie zagrożenia. Zdezorientowani seniorzy ufając, że pomagają swoim najbliższym, funkcjonariuszom Policji, lub że zabezpieczają swoje pieniądze, przekazują sprawcom niejednokrotnie oszczędności całego życia.

Mając na uwadze potrzebę podnoszenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie wspólnie z Urzędem Miasta Rzeszowa przygotowały szeroko zakrojone działania profilaktyczne. Ich celem jest przybliżenie mieszkańcom regionu metod działania oszustów, przekazanie wiedzy, jak rozpoznać i ustrzec się przed taki przestępstwami i tym samym ograniczyć skutki działania oszustów. Podejmowane działania profilaktyczne zostały ujęte w formę kampanii społecznej pod nazwą „Wspólnie przeciwko oszustom”.