12. Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2024

– 12. Niedziela Zwykła –

23.06.2024, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (23.06) – 12. Niedziela Zwykła; ‘czwarta niedziela miesiąca’.

• w poniedziałek – Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela;

• w środę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera;

• w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła;

• w piątek – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • w sobotę – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

• Nabożeństwa Czerwcowe’ – codziennie o godz. 17:30.

1. W środę (26.06) – zbiórka ELEKTROŚMIECI –do godz. 13:00. Rzeczy będzie można dostarczyć od rana W DNIU ZBIÓRKI i układać na parkingu od strony ‘wjazdu’. Proszę dla porządku nie układać niczego przy naszych pojemnikach na odpady.

2. We czwartek (27.06) w wielu miejscach maryjnych obchodzi się Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – jest to dzień patronalny jednej z naszych Róż Różańcowych – stąd możliwość dla jej członków zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. W sobotę (29.06) – Liturgiczna uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła to dzień modlitwy za Ojca św. i cały Kościół powszechny. Porządek Mszy świętych powszedni. Składka na dzieła Stolicy Apostolskiej.

1. Przyszła niedziela (30.06) – 13. Niedziela Zwykła; ‘piąta niedziela miesiąca’.

2. W niedzielę – o godz. 17:30 – zakończenie ‘Nabożeństw Czerwcowych’.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

5. Na ławce obok gazet – kolorowanka dla dzieci!

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Olbrachta 128-150 (parzyste).

***

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 154a-176 (parzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

***

Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie prowadzi nabór kandydatów na rok szkolny 2024/2025. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, przyjęcia, można uzyskać w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 -13.00 tel. (17) 871-24-00 lub (17) 871-24-03. Informacje są podane na stronie studium www.dsorzeszow.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 września bieżącego roku w sekretariacie Instytutu. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 14 września br. (w sobotę) o godz. 9.00 w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego.