Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31 MAJA 2020

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i koniec Okresu Wielkanocnego. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się wtedy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  2. Dzisiaj o 17.30 ostatnie Nabożeństwa majowe. O godz. 19.30 zostanie odśpiewana Majówka pod kapliczką na ul. Olbrachta.
  3. Za tydzień po Mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych, a składka przeznaczona będzie na potrzeby parafialne.
  4. W związku ze zniesieniem przez Rząd RP z dniem 30 maja br. kolejnych ograniczeń związanych z obowiązującym prawnie stanem epidemii postanawia się co następuje:
    W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Przywrócona również zostaje praktyka odwiedzin chorych w ich domach z racji I piątku miesiąca.
  5. Od dnia dzisiejszego zaprzestajemy transmisji Mszy św. z naszego kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Andrzejowi Chmielowi za czuwanie nad naszą stroną internetową, jak również nad możliwością transmitowania.
  6. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 7.00 i 18.00.
  7. We wtorek przypada Rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.00. Rano odwiedzimy chorych.
  9. Spotkania formacyjne grupy Vox Cordis odbywają się przez Internet we wtorki o godz. 19.30 na Zoomie. Chętnych do uczestniczenia prosimy o kontakt przez parafialnego maila. Zostanie wtedy udostępniony link do spotkania.
  10. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych do Nowenny do św. Jana Pawła II na kartkach. Można to również uczynić przez naszą stronę internetową.
  11. Zapraszamy w czwartek na godz. 23.00 na Godzinę Świętą (godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy).
  12. Od jutra zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Bożego codziennie po Mszy św. wieczornej. W niedzielę o 17.30. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu
    o 17.00 i nabożeństwo czerwcowe przed Mszą św. W sobotę o 17.15 nabożeństwo pierwszo sobotnie i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  13. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA.
  14. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii
    i mającego powstać sanktuarium
    .