Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024

– Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego –

31.03.2024, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (31.03) Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji wszystkim Parafianom oraz gościom życzymy: by Chrystus, który powstał z martwych darzył Was wszelkimi potrzebnymi darami w życiu rodzinnym i osobistym.

Wszystkim naszym drogim Parafianom, Dobroczyńcom, Współpracownikom i Przyjaciołom, chcę życzyć, by przeżywane dni naszego świętowania były przejściem ze śmierci do życia, zbawiennym czasem pełnym wiary i Bożej obecności.

By Jezus Chrystus pociągnął Nas mocą swojego zmartwychwstania, by rozproszył zwątpienie napełniając radością i wiosenną świeżością.

Życzę, aby Święta Wielkiej Nocy stały się okazją do odkrywania Tajemnicy Miłości większej od śmierci.

Niech zmartwychwstały Chrystus na nowo napełni nas pokojem i nadzieją, nada sens i wartość codzienności

– byśmy żyli bardziej i bardziej kochali.

1. W związku ze świętami życzenia dla naszej Wspólnoty przesłali nam przedstawiciele Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego, Radia Via, Parlamentarzystów, Samorządów, organizacji, firm, osoby indywidualne oraz Księża Biskupi.

1. Jutro – (01.04) – ‘Poniedziałek Wielkanocny’; Msze święte (do południa) jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy o godz. 18:00. Składka przeznaczona na uczelnie katolickie.

2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego.

• OKTAWA Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. Nowenna do Miłosierdzia Bożego (codziennie) po Mszy św. wieczornej.

2. W piątek z racji ‘Oktawy’ nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W piątek – po Mszy świętej wieczornej – spotkanie dla młodzieży: ‘KSM’.

1. Przyszła niedziela (07.04) – Druga Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona na Caritas. Przy ołtarzu (do kosza) będzie można złożyć ‘skarbonki wielkopostne Caritas’.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii a także za ofiary złożone przy adoracji Krzyża św. (na Boży Grób w Ziemi Świętej).

3. Na ławce obok gazet – kolorowanka dla dzieci!

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 16 – klatka 2 (m.37-63) oraz św. Kingi 26 .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 14 – klatka 1 (m.1-28) i klatka 2 (m.29-49) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych na czas Oktawy Wielkiej Nocy!