Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 maja 2023 roku

– Niedziela Zesłania Ducha Świętego –

28.05.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (28.05) – Niedziela Zesłania Ducha Świętego, ‘czwarta niedziela miesiąca’.

2. Liturgicznie kończy się Okres Wielkanocny (czas Komunii wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej).

3. Diecezjalny Duszpasterz Rzemieślników i Cukiernicy Rzeszowscy zapraszają na „Kremówkę Papieską”. Wydarzenie to odbędzie się 28 maja br. w Rzeszowie. O godz. 13:30 Msza św. w kościele Świętego Krzyża a po niej poczęstunek kremówką na ul. 3 Maja. Wspominając 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 32. rocznicę jego wizyty w Rzeszowie uczcimy Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa i przypomnimy najważniejsze tematy przesłania, które zostawił nam w Rzeszowie.

• w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;
  • we wtorek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Zdzisławy;
  • w środę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Marcelina i Piotra;
  • w sobotę – Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

• Nabożeństwa Majowe / Czerwcowe’ – codziennie o godz. 17:30.

1. Od czwartku – rozpoczynamy ‘Nabożeństwa czerwcowe’. W tym dniu będziemy także przeżywać Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwie o najmłodszych.

2. W piątek – 32. rocznica wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie.

2 czerwca 1991 r. Jan Paweł II odwiedził Rzeszów w ramach 4. Pielgrzymki do Polski pod hasłem „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”. Podczas pobytu w Rzeszowie Ojciec Święty odprawił Mszę św. na błoniach przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Eucharystii Jan Paweł II beatyfikował bp. Józefa Sebastiana Pelczara, a po Mszy św. konsekrował kościół, który wraz z utworzeniem diecezji rzeszowskiej 25 marca 1992 r. został katedrą nowej diecezji.

1. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).

1. Przyszła niedziela (04.06) – Uroczystość Najświętszej Trójcy; ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. W przyszłą niedzielę: Rada Osiedla Wilkowyja i RDK zapraszają na ‘Dni Osiedla Wilkowyja’. Szczegóły na plakacie.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 16 – klatka 1 (m.1-36) oraz św. Kingi 24 .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 16 – klatka 2 (m.37-63) oraz św. Kingi 26 .

1. W czwartek (08.06) przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wyruszymy
    z Uroczystą Procesją Eucharystyczną po Mszy św. o godz. 11:30 – w kierunku kapliczki przy
    ul. Olbrachta.; proszę o przygotowanie ołtarzy jak w ubiegłym roku.

2. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!