Niedziela Bożego Miłosierdzia – 28 kwiecień 2019

28 KWIECIEŃ 2019

1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziś również przypada z inicjatywy MIVA Polska Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona ze szczególną modlitwą za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny. Serdecznie zapraszamy, aby w tym wyjątkowym dniu zgromadzić się na wspólnej modlitwie o tej godzinie. Dzisiaj przy ołtarzu składamy ofiary Wielkopostnej Jałmużny (Skarbonki Wielkopostne).
  3. We środę rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.30. Dla dzieci przygotowane są plansze, a naklejki do przyklejania każdego dnia będą rozdawane na Nabożeństwach Majowych. Zapraszamy też na Majówki śpiewane pod naszą kapliczką przy ul. Olbrachta na godz. 19.30. To piękny nasz zwyczaj, który kultywujmy. Serdecznie zapraszamy!
  4. W czwartek, 2 maja, przeżywamy Dzień Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag na domach.
  5. W piątek, 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piąteksobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem, ze względu na Uroczystość będzie w czwartek od godz. 17.00. W pierwszy piątek udamy się do chorych o godz. 7.30. W pierwszą sobotę nabożeństwo wieczorne rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.15 połączone
    z majówką, następnie Msza św. Serdecznie zapraszamy!
  7. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za piękne posprzątanie, przygotowanie naszej świątyni i terenu przykościelnego na Święta. Bardzo również dziękujemy za wspólne, piękne przeżywanie Triduum i Świąt.
  8. Młodzież, która w ostatni czwartek przystąpiła do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na krótkie spotkanie we wtorek po mszy św. i Majówce. Bardzo dziękuję Rodzicom i Młodzieży za piękny udział w przygotowaniu i przyjęciu tego sakramentu.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  10. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają przygotowania do budowy naszego Sanktuarium.