IV Niedziela Zwykła – 3 luty 2019

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 03 LUTEGO 2019

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę zwykłą. Zachęcamy do śpiewu Godzinek w każdą niedzielę
    o godz. 8.00 rano.
  2. W przyszła niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św.o godz. 8.30. Składka będzie przeznaczona na potrzeby parafialne.
  3. We wtorek na Mszę św. o godz.18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania a następnie na spotkanie formacyjne.
  4. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie dla ministrantów i lektorów,oraz kandydatów do tej posługi.
  5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Wtedy zapraszamy na Nowennę ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach.
  6. Bardzo serdecznie dziękujemy Parafianom za rozebranie choinek,zabezpieczenie dekoracji
    i posprzątanie kościoła. Bóg zapłać!
  7. Przypomnienie od Kurii Diecezjalnej: Dla wyraźniejszego zaznaczenia ścisłego związku bierzmowania z sakramentem chrztu świętego należy zachęcać kandydatów do bierzmowania, aby zachowali imię chrzcielne. Zmiana byłaby uzasadniona, gdyby imię chrzcielne nie było związane z patronem chrześcijańskim lub przemawiały za tym określone racje duszpasterskie. W takim przypadku kandydat może wybrać imię świętego, który będzie dla niego wzorem życia chrześcijańskiego. W celu wyraźnego zaznaczenia jedności sakramentów chrztu i bierzmowania świadkami bierzmowania powinni być rodzice chrzestni,
    o ile w dalszym ciągu są wierzącymi i praktykującymi katolikami (KKK 1309). Tam gdzie nie jest to możliwe świadkiem może być osoba, która już przyjęła wszystkie sakramenty inicjacji chrześcijańskiej, ukończyła 16. rok życia oraz jest wierzącym i praktykującym katolikiem.
  8. Ks. dr Marian Midura dziekan w Krajowej Administracji Skarbowej przekazuje informacje na temat możliwości rozliczania się z fiskusem za pomocą e-PIT jak również instrukcję przekazania 1% z podatku na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Serdecznie dziękujemy Tym,którzy wspierają modlitewnie i materialnie przygotowania do budowy naszego Sanktuarium.