3. Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021

– 3. Niedziela Wielkanocna  –

18.04.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (18.04) – 3. Niedziela Wielkanocna – ‘Niedziela Biblijna’.
  2. Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8)
    wraz z Rodzicami.
  3. Zaczynając od dzisiaj wchodzimy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Zachęcamy do codziennej, chociaż krótkiej, lektury Pisma Świętego.
  4. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego.
  5. Dziś także – wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci będą przeprowadzać w parafiach naszej diecezji zbiórkę do puszek na rzecz tego Hospicjum. Zbiórka ta organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie tego rodzaju placówek. Okażmy serce.

• w piątek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
    (Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)

• w czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych
    na kartkach i przez formularz internetowy.
  • W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. We wtorek – po Mszy św. wieczornej – adoracja do godz. 19:30.
  2. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.
  3. Przyszła niedziela (25.04) – 4. Niedziela Wielkanocna – ‘Dobrego Pasterza’. Rozpocznie się tydzień modlitw o powołania Kapłańskie i Zakonne.
  4. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 20 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 9 osób.
  5. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.