III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marzec 2020

1. Dziś przeżywamy 3 Niedzielę Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    o godz. 17.00.
  2. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku. Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Fatimskiej.
  4. W czwartek, zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach. W ten dzień przypada uroczystość
    św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  5. W piątek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 23.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o północy Droga Krzyżowa. Ponadto w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale
    z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa będziemy zbierać składkę na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy! Korzystajmy z tych nabożeństw wielkopostnych.
  7. Wszystkich zapisanych do tej pory na pielgrzymkę do Włoch prosimy o cierpliwość. W zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej będziemy podejmować dalsze decyzje.
  8. W najbliższą niedzielę o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich parafian, a szczególnie młodych małżeństw mieszkających w blokach naszej parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  10. Informacje dotyczące liturgii i naszego w niej udziału podawaliśmy na początku Eucharystii. Nie odwołujemy Mszy św., nabożeństw, czy rekolekcji. Godziny Mszy św. pozostają bez zmian. Zachowajmy spokój i ostrożność. W razie potrzeby pomocy ludziom starszym np. w zrobieniu zakupów, czy opłat, bardzo proszę o kontakt. Rycerze Kolumba działający przy naszej parafii również deklarują chęć pomocy. Proszę również o wzajemną pomoc sąsiedzką. Wskazane jest by ludzie starsi bez konieczności nie opuszczali własnych domów.
  11. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.