I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marzec 2020

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 01 MARCA 2020

1. Dziś przeżywamy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    o godz. 17.00.
  2. Za tydzień po Mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Różańcowych, a składka przeznaczona będzie na potrzeby parafialne.
  3. Z tyłu kościoła wyłożone są skarbonki wielkopostne. Zabierzmy je do domów
    i uczmy się ofiarności i jałmużny wielkopostnej.
  4. W środę święto św. Kazimierza Królewicza i dzień imienin ks. bpa Kazimierza. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w modlitwach. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  5. W czwartek, który jest I czwartkiem miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach.
  6. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 7.45 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi św. pierwszo piątkowej.
  7. I sobotę miesiąca nabożeństwo o godz. 17.15.
  8. W każdy czwartek Wielkiego Postu o godz. 23.00 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu, a o północy Droga Krzyżowa, na którą zaprasza nasza grupa modlitewna. Serdecznie zapraszamy! Ponadto w każdy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, a w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa będziemy zbierać składkę na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy! Korzystajmy z tych nabożeństw wielkopostnych.
  9. Kina „Helios” w Rzeszowie zapraszają na film „Najświętsze Serce”.
  10. W dniach 20 – 28 czerwca 2020 r. nasza parafia organizuje wyjazd na pielgrzymkę do Włoch śladami Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizujemy ją w związku z setną rocznicą urodzin św. Jana Pawła II patrona naszej parafii. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.
  11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Niedzieli wiele artykułów
    o seniorach, czyli skarbach Kościoła. W Arce o św. Józefie. W Źródle Janusz Sądel wypowiada się na temat praktyki wywoływania duchów zwaną nekromancją. Ceny widnieją na okładkach czasopism.
  12. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i powstającego sanktuarium.