I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 02 GRUDNIA 2018

I – NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Ta niedziela rozpoczyna czas liturgicznego, radosnego oczekiwania na przyjście Pana na końcu czasów i w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Szczególnym nabożeństwem okresu Adwentu są Roraty odprawiane w każdy dzień powszedni o godz. 18.00. Rozpoczęcie 03 grudnia, tj. w poniedziałek. Serdecznie zapraszamy do udziału
    w tym nabożeństwie. Prosimy, aby rodzice zatroszczyli się o lampiony dla dzieci, które będą niosły procesyjnie przed Mszą św.
  3. W czwartek, który jest I czwartkiem miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach. To dzień 6 grudnia. Po Mszy św. i Nabożeństwie odwiedzi naszą kaplicę św. Mikołaj. Będzie chciał porozmawiać
    z Dziećmi i przekaże im podarunki. Prosimy rodziców by w najbliższych dniach stosowne dary podpisane dokładnie imieniem i nazwiskiem dziecka przekazywali do zakrystii.
  4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 7.45 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy, aby skorzystać z tego sakramentu na początku Adwentu.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 rozpoczniemy modlitwy związane z Godziną Łaski. Serdecznie zapraszamy do wspólnotowego czuwania. Zgromadźmy się w kaplicy!
  6. W następną niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy św. o 8.30. To II Niedziela Adwentu. Będziemy wtedy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Składka do puszek na ten cel po Mszach św.
  7. Zostały przygotowane świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w cenie 5 zł za małą i 12 zł za dużą świecę. Dodatkowe ofiary zostaną przekazane naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas na cele charytatywne.
  8. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej uwrażliwia na niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla w wyniku zaniedbanych lub niesprawnych instalacji gazowych. Przeglądnijmy
    u siebie. Pomóżmy w tym sąsiadom, szczególnie starszym.
  9. Prosimy o czujność w domach i wokół naszych posesji, szczególnie w nocy. Pojawiły się
    w ostatnich dniach niejednokrotnie niepowołane osoby. Policja prosi o czujność
    i natychmiastowe zgłaszanie podejrzanych sytuacji. Dbajmy również o naszych sąsiadów.
    W ostatnim czasie były próby nocnych wtargnięć na plebanię. Obiekt został zabezpieczony
    i poddany monitoringowi. Prosimy o subtelną uwagę w naszych domostwach i blokach. Nic tak dobrze nie pomaga, jak czujne oko Sąsiadów.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  11. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają budowę naszego sanktuarium.

Nowy baner parafialny, który będzie towarzyszył nam przez cały okres Adwentu możecie już Państwo oglądać przed naszą parafią!