5. Niedziela Wielkanocna – 2 maja 2021

– 5. Niedziela Wielkanocna –

02.05.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (02.05) – 5. Niedziela Wielkanocna, ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8)
wraz z Rodzicami.

1. Dziś także przypada państwowe Święto Flagi. (Prosimy pamiętać o wywieszeniu flag państwowych.)

• w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski;
  • we wtorek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika;
  • w czwartek – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • w sobotę – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;
  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątek – od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty;

• w czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych
    na kartkach i przez formularz internetowy.
  • Codziennie o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo majowe’.

1. W poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – porządek Mszy świętych niedzielny.
  2. We wtorek – z racji wspomnienia św. Floriana, patrona Strażaków – podczas Mszy św. wieczornej – polecamy wszystkich członków: żyjących i zmarłych z OSP Wilkowyja.
  3. Również we wtorek, po Mszy świętej wieczornej – spotkanie grupy ‘Vox Cordis’.
  4. Przyszła niedziela (09.05) – Niedziela Wielkanocna, ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

1. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  2. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.