27. Niedziela Zwykła – 8 października 2023

– 27. Niedziela Zwykła –

08.10.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (08.10) – 27. Niedziela Zwykła; ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

• w poniedziałek – Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Dionizego, biskupa, i Towarzyszy albo wspomnienie św. Jana Leonardiego, prezbitera;

• w środę – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana XXIII, papieża;
  • w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera;
  • w piątek – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  • w sobotę – Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę albo wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

1. We wtorek – podczas Mszy św. o godz. 18:00 grupa kandydatów do Bierzmowania (kończących swoje przygotowanie) spotka się z Delegatem Biskupa.

2. W czwartek – spotkanie ‘Scholi’ po wieczornym Różańcu.
  3. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’.
  4. W piątek – (13-ty dzień miesiąca) – po Mszy św. wieczornej odmówimy jako ‘Różaniec Fatimski’. To także Dzień Imienin Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

5. (W sobotę) W ramach obchodów Dnia Papieskiego – PIELGRZYMOWANIE ze św. Janem Pawłem II „Rzeszowskim szlakiem świętych” dla wszystkich. STACJE: Fara, Bazylika Ojców Bernardynów, Katedra, kościoły: św. Krzyża (3 Maja), św. Jana Pawła 2 (Wilkowyja), św. Jadwigi Kr., bł. Karoliny, św. Józefa na Staromieściu, św. J.S. Pelczara, MB Saletyńskiej i Ratusz. Dyżurni wolontariusze będą na stanowiskach w tych miejscach w SOBOTĘ (14.10) w godzinach: 10:00-16:00. Nasza kaplica po raz drugi wpisuje się w trasę tego pielgrzymowania.

6. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach i pracownikach edukacji.

7. Przyszła niedziela (15.10) – 28. Niedziela Zwykła; ‘trzecia niedziela miesiąca’. Obchodzić będziemy w całej Polsce 23. DZIEŃ PAPIESKI pt. „CYWILIZACJA ŻYCIA!”. Zbiórka papieska do puszek.

8. Za dwa tygodnia – w niedzielę (22.10) – Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II – DLA NASZEJ PARAFII to dzień UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWEJ. Także wtedy młodzież otrzyma Sakrament Bierzmowania.

9. Także (22.10) – Badania praktyk religijnych Polaków (dominicantes i communicantes), które prowadzone są od roku 1980.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: św. Kingi 22 – klatka 1 (m.1-36) i św. Kingi 22 – klatka 2 (m.37-63) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 20 – klatka 1, 2, 3 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!