8. Niedziela Zwykła – 27 luty 2022

– 8. Niedziela Zwykła –

27.02.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

[4 Niedziela miesiąca]

1. Dzisiaj – ‘8. Niedziela Zwykła– ‘czwarta niedziela miesiąca’. Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który w tym roku przeżywamy pod hasłem POSŁANI, TRZEŹWI, WOLNI.

2. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz koniecznością i powinnością pomocy ofiarom tej wojny (w tym dzieciom, starcom, a także żyjącym na Ukrainie Polakom) – Caritas w całej Polsce organizuje 2 zbiórki do puszek: w niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową
    (2 marca).

• w środę – Rozpoczęcie ‘Wielkiego Postu’ – Popielec,

• w piątek – Święto św. Kazimierza, królewicza (Dzień Imienin Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach).

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

• W piątek – (w Wielkim Poście – nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00);
    patrz: ‘Droga Krzyżowa’.

1. W środę (2 marca) rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej i podjęcia postanowień w tym abstynencji (wpis do Księgi). W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Nie ma dyspens. Msze święte z posypaniem głów popiołem o 7:00 i 18:00.

2. W Środę PopielcowąDroga krzyżowa’ o godz. 17:30.

3. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

4. W Wielkim Poście w każdy piątek ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30, a w niedziele ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

5. W czwartek (03.03) rozpoczniemy Nowennę za kapłanów, o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski. Będziemy trwać we wspólnej modlitwie przez dziewięć dni, czyli do 11 marca. (Zwracamy się w sposób szczególny do św. Andrzeja Boboli, gorliwego zakonnika, kapłana, pasterza, współpatrona Polski. 12 marca 2022 roku minie 400 lat od przyjęcia przez Niego święceń kapłańskich.)

6. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (4 marca br.) w Rzeszowie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Rozpoczęcie o godz. 18:00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Zakończenie w Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy o pokój. Organizatorzy proszą Wiernych o przyniesienie ze sobą świec.

7. Przyszła niedziela (21.02) – 1. Niedziela Wielkiego Postu; ‘pierwsza niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.
  8. Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. przez ojców i mężczyzn. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Olbrachta 128-150 (parzyste).
    W sobotę (05.03) zapraszamy na godz. 9:00 mieszkańców z ul. Olbrachta 154a-174e (parzyste).
  12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.