6. Niedziela Zwykła – 14 luty 2021

– 6. Niedziela Zwykła –

14.02.2020, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  2. (Na prośbę wielu Braci i Sióstr Żywego Różańca – zmieniamy termin) – ‘zmiana Tajemnic Różańcowych’ – po Mszy świętej o godz. 8:30 – w pierwsze niedziele miesiąca.

1. Zakończyliśmy naszych spotkania/modlitwę z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dla wszystkich Parafian. Dziękujemy Wam za te 18 spotkań/Eucharystii w Waszej intencji. Dziękujemy za życzliwość i przekazane z tej okazji dowody wsparcia.

• w środę – Rozpoczęcie ‘Wielkiego Postu’ – Popielec.

• W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych
    na kartkach i przez formularz internetowy.
  • W piątek – (w Wielkim Poście – nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00);
    patrz: ‘Droga Krzyżowa’.

1. We wtorek – po Mszy św. wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:30.
  2. W środę (17 lutego) rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej
    i rekolekcjach. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Nie ma dyspens.

Msze święte z posypaniem głów popiołem o 7:00 i 18:00.

1. W Środę PopielcowąDroga krzyżowa’ o godz. 17:30.
  2. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
  3. W Wielkim Poście w każdy piątek ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30, a w niedziele ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
  4. W tym roku nie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej na ulicach Rzeszowa tradycyjnie w pierwszy piątek Wielkiego Postu.
  5. Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w dniach od 22 do 24 marca i od 26 do 28 marca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przesyła plakat oraz ulotki promujące przekazywanie 1% podatku na rzecz Caritas Bliźni w Potrzebie.

1. Przyszła niedziela (21.02) – 1. Niedziela Wielkiego Postu; ‘trzecia niedziela miesiąca’.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8)
    wraz z Rodzicami.
  2. Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. przez ojców i mężczyzn. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.
  3. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  4. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.