6. Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej – 2 kwietnia 2023

– 6. Niedziela Wielkiego Postu –

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

02.04.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (02.04) Niedziela Palmowa – 6. Niedziela Wielkiego Postu’ – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

Rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia.

Ostatnie ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. – w intencji ludzi starszych, samotnych, chorych i cierpiących z naszej parafii.

1. Po sumie’ (11:30) dzieci z Tęczowego Domku zapraszają na kiermasz. Przygotowały ozdoby świąteczne a by rozprowadzając je, spełnić swoje małe marzenia.

2. Dziś – 2 kwietnia br. (w Niedzielę Palmową) Wydział Duszpasterski organizuje marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II. Marsz rozpocznie się przy kościele Akademickim św. Jadwigi (ul. Rejtana) w Rzeszowie o godz. 18:00, następnie przejdzie do Katedry Rzeszowskiej, gdzie o godz. 19:00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po Mszy św. pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Parku Papieskim odbędzie się Apel Jasnogórski.

3. Centralne uroczystości Wielkiego Tygodnia, które upamiętniają tajemnicę Paschy Jezusa Chrystusa przeżywamy poprzez uczestnictwo w Świętym Triduum Paschalnym.

1. Porządek nabożeństw:

WIELKI CZWARTEK:

• Msza Święta poświęcenia Olejów Świętych pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza
    w Katedrze o godzinie 10:00.

• Msza Wieczerzy Pańskiej sprawowana przez Kapłanów Naszej Parafii o godz. 18:00, następnie – Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 21:00.

WIELKI PIĄTEK – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa.

• W tym dniu nie odprawia się Mszy Świętych. Sprawowana jest natomiast Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża (uczestnicy liturgii oddają cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie przed nim lub głęboki skłon), liturgią Komunii Świętej i Przeniesieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Bożego Grobu.

• Nabożeństwo ‘Drogi Krzyżowej’ o godz. 17:30.

• Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18:00.

• Adoracja Jezusa w grobie od godz. 15:00 do 21:00. (rozpoczęcie Nowenny – ‘koronka’)

• W wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły {ilościowy i jakościowy} – nie ma żadnych dyspens.

WIELKA SOBOTA – Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim:
godz. 8:00 – 13:00 (12:45 nowenna-koronka), następnie od godz. 17:30 do Liturgii Paschalnej.

• Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych (możliwe, że na zewnątrz) co pół godziny od 9:00 -12:00.

• Mimo, że nie ma postu zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ:

• Celebracja rozpocznie się o godz. 19:00.

• W czasie liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Porządek Mszy Świętych jak w każda niedzielę. Dodatkowo Msza święta Rezurekcyjna o godz. 6:00.

1. Spowiedź przedświąteczna: 03-05.04 (poniedziałek-środa): godz. 17:30 – 19:30.

2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 15:00, w sobotę o godz. 12:45 a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.

1. Przyszła niedziela (17.04) – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiegodruga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Olbrachta 154a-174e (parzyste) .

W przyszłą SOBOTĘ PO ZAKOŃCZENIU WIECZORNEJ LITURGII: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 176-218 (parzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!