6. Niedziela Zwykła – 11 luty 2024

– 6. Niedziela Zwykła –

11.02.2024, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (11.02) – 6. Niedziela Zwykła, ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii. Rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. W niedzielę, 11 lutego br. przypada XXXII Światowy Dzień Chorego. Centralne obchody tej uroczystości odbędą się w bazylice Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów, gdzie o godz. 12.00 Mszę św. w intencji chorych i cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują odprawi Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Msza św. będzie transmitowana przez Radio Via i Radio Rzeszów. Ponadto, księża biskupi będą odwiedzać chorych w szpitalach i innych placówkach medycznych.

• w środę – Rozpoczęcie ‘Wielkiego Postu’ – Popielec.

W WIELKIM POŚCIE

• w piątek‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30,

• w niedzielę‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00.

1. W środę (14 lutego) rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej i podjęcia postanowień w tym abstynencji (wpis do Księgi). W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. Nie ma dyspens. Msze święte z posypaniem głów popiołem o 7:00 i 18:00.

2. W Środę PopielcowąDroga krzyżowa’ o godz. 17:30.

3. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową (14 lutego) po wszystkich Mszach św. – zbiórka do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna. Chcemy wspierać ludzi – szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom.

4. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

5. W Wielkim Poście w każdy piątek ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30, a w niedziele ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

6. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (16 lutego br.) w Rzeszowie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Rozpoczęcie o godz. 18:00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Zakończenie w Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy o pokój. Organizatorzy proszą Wiernych o przyniesienie ze sobą świec.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).

1. Przyszła niedziela (18.02)1. Niedziela Wielkiego Postu; trzecia niedziela miesiąca’.
    Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. (w intencji) ojców i mężczyzn. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Pragniemy utworzyć nową Różę Różańcową – (składa się z 20 osób). Kontakt w zakrystii bądź kancelarii. * potrzeba jeszcze 3 osób

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy: ul. Olbrachta 176-218 (parzyste) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

Krasne 1112 i 1114 i Krasne 1113 i domki .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

Pragniemy z naszym Caritas Parafialnym przygotować drobne paczki dla parafian: (tylko żywość trwała: konserwy, makarony, cukier, kasze, ryż, olej, mąka, słodycze itp.) Prosimy składać z tyłu kościoła przy stoliku bądź w zakrystii. Paczki spakujemy i rozdysponujemy pod koniec marca. Niech to będzie dzieło miłosierdzia dla naszej ‘małej parafialnej Ojczyzny’.