5. Niedziela Zwykła – 7 luty 2021

– 5. Niedziela Zwykła –

07.02.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8)
    wraz z Rodzicami.
  2. (Na prośbę wielu Braci i Sióstr Żywego Różańca zmieniamy termin) – ‘zmiana Tajemnic Różańcowych’ – po Mszy świętej o godz. 8:30 (w pierwsze niedziele miesiąca).

1. Szczegółowy plan naszych spotkań/modlitwy w świątyni wygląda następująco (Msza św. w intencji parafian, 18:00):

Zapraszamy do wspólnej modlitwy przynajmniej jedną osobę z domu/mieszkania.

Prosimy o łączność duchową/modlitewną Tych, którzy nie mogą przybyć lub wybiorą inny termin Eucharystii.

(08.02, PON) UL. OLBRACHTA 218-176
(09.02, WT) UL. OLBRACHTA 45-73K

• w środę – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  • w czwartek – wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

• W środęNowenna do Matki Bożej.
  • W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych
    na kartkach i przez formularz internetowy.
  • W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. W czwartek (11 lutego), w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy
    Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek hasłem tego dnia uczynił słowa: „Jeden jest wasz Nauczyciel a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”. W tym roku ze względu na stan epidemii nie będzie tradycyjnych odwiedzin osób chorych w szpitalach i domach opieki. Punktem centralnym obchodów tego Dnia będzie Msza Święta w intencji ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego, która zostanie odprawiona w rzeszowskiej bazylice OO. Bernardynów o godz. 9:00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Ordynariusz. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Katolickie Radio „Via” oraz Radio Rzeszów.
  2. W piątek – spotkanie ‘Grupy Biblijnej’ po Mszy św. wieczornej.

1. Przyszła niedziela (14.02) – druga niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona na potrzeby parafii.
  2. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  3. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.