2. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 11 kwietnia 2021

– 2. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego –

11.04.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (04.04) – Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, ‘druga niedziela miesiąca’. Rozpoczyna się ‘Tydzień Miłosierdzia’. Składka na Caritas i potrzeby parafii. Po Mszy świętej o godz. 8:30zmiana Tajemnic Różańcowych (przeniesiona z pierwszej niedzieli). Przy ołtarzu (do kosza) można złożyć ‘skarbonki wielkopostne Caritas’.
  2. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Obejmujemy modlitwą wszystkich pracowników i wolontariuszy Caritas zwłaszcza Parafialny Zespół Caritas.
  3. O godz. 15:00 zapraszamy do wspólnego odmawiania ‘Koronki do Bożego Miłosierdzia’.
    [W październiku 1937 r. w Krakowie Pan Jezus godzinę swej śmierci nazwał Godziną Miłosierdzia. O trzeciej godzinie – mówił do Siostry Faustyny – błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników, i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego (Dz. 1320). … Trzeba tutaj od razu wyjaśnić, że nie chodzi o godzinę zegarową (60 minut), ale
    o moment konania Jezusa na krzyżu, który według tradycji chrześcijańskiej nastąpił o godzinie trzeciej po południu.]

Pan Jezus przekazał Siostrze Faustynie konkretne wskazówki dotyczące sposobu praktykowania modlitwy w Godzinie Miłosierdzia. Zaproponował odprawianie drogi krzyżowej, nawiedzenie Najświętszego Sakramentu lub pogrążenie się w modlitwie tam, gdzie nas zastanie godzina 15.00. Z analizy Jego wypowiedzi (obietnic) wynika, że modlitwa
w Godzinie Miłosierdzia winna spełniać określone warunki. Ma być praktykowana o godz. 15.00, skierowana bezpośrednio do Pana Jezusa i w błaganiach ma się odwoływać do zasług Jego bolesnej męki.

Do tak praktykowanej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia przywiązał Pan Jezus obietnicę wszelkich łask i doczesnych dobrodziejstw. W tej godzinie – mówił do Siostry Faustyny – nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją (Dz. 1320). A innym razem dodał: W godzinie tej uprosisz wszystko dla siebie i dla innych (Dz. 1572).

• w czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych
    na kartkach i przez formularz internetowy.
  • W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. We wtorek – spotkanie grupy ‘Vox Cordis’ po Mszy św. wieczornej.
  2. Przyszła niedziela (18.04) – 3. Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna.
  3. Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8)
    wraz z Rodzicami.
  4. Zaczynając od niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
  5. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
  6. W przyszłą niedzielę – wolontariusze z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci będą przeprowadzać w parafiach naszej diecezji zbiórkę do puszek na rzecz tego Hospicjum. Zbiórka ta organizowana jest w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, która ma na celu promocję idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie tego rodzaju placówek.
  7. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 20 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 9 osób.
  8. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.