5. Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023

– 5. Niedziela Wielkanocna –

07.05.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (07.05) – 5. Niedziela Wielkanocna, ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

1. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w maju odbędą się w drugą i trzecią niedzielę miesiąca.

1. Dzisiaj – Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii.
  • Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania. Przypominam to już dziś mając świadomość, że niektórzy katecheci w szkołach będą zachęcać a nawet przymuszać na pisemnych deklaracjach, że dziecko przystąpi do komunii ‘z klasą’ co wiązać się będzie z uczęszczaniem na Msze święte i nabożeństwa w innej parafii. I tak dziecko nie jest w swoim kościele – i tam czuje się obco, a swojego nie zna. Przygotowanie dokonuje się w ramach katechizacji a dopełnienie znajduje w comiesięcznych spotkaniach formacyjno/mistagogicznych we własnej parafii/świątyni.

• w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski;
  • w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Nereusza i Achillesa albo wspomnienie św. Pankracego, męczennika;
  • w sobotę – Dzień Powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

• Nabożeństwa Majowe’ – codziennie o godz. 17:30. ‘Majówka pod kapliczką’ o godz. 19:30.

1. Od poniedziałku (08.05) – rozpoczynamy ‘Biały Tydzień’ – dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

2. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM) i ‘Grupy Biblijnej’.

3. W sobotę – (13-ty dzień miesiąca) – po Mszy św. wieczornej odmówimy ‘Różaniec Fatimski’.

1. Przyszła niedziela (14.05) – 6. Niedziela Wielkanocna, ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby Parafii.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: Św. Kingi 22, klatka 1 i 2 .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

Św. Kingi 20, klatka 1 i 2 i 3 .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!