4. Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021

– 4. Niedziela Zwykła –

31.01.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – ‘piąta niedziela miesiąca’. Po Sumie (godz. 11:30) – wspólne kolędowanie.

1. Szczegółowy plan naszych spotkań/modlitwy w świątyni wygląda następująco (Msza św. w intencji parafian):

Zapraszamy do wspólnej modlitwy przynajmniej jedną osobę z domu/mieszkania.

Prosimy o łączność duchową/modlitewną Tych, którzy nie mogą przybyć lub wybiorą inny termin Eucharystii.

(01.02, PON) UL. ŚW. KINGI 16
(02.02, WT) UL. ŚW. KINGI 18
(03.02, ŚR) UL. ŚW. KINGI 20
(04.02, CZW) UL. ŚW. KINGI 22
(05.02, PT) BLOKI ZA ‘PĘTLĄ AUTOBUSOWĄ’ Z ADRESU KRASNE
(06.02, SOB) UL. OLBRACHTA 141A-113
(08.02, PON) UL. OLBRACHTA 218-176
(09.02, WT) UL. OLBRACHTA 45-73K

• we wtorek – Święto ofiarowania Pańskiego (Dzień życia konsekrowanego),
  • w środę – wspomnienie dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika – (błogosławieństwo jabłek),
  • w piątek – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  • w sobotę – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

1. W tym tygodniu przypadają:
  • pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00
  • pierwszy czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;
  • pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty;
  • pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

• W środęNowenna do Matki Bożej.
  • W czwartekNowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych
    na kartkach i przez formularz internetowy.
  • W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. We wtorek – spotkanie grupy ‘Vox Cordis’ po Mszy św. wieczornej.

1. Przyszła niedziela (07.02) – pierwsza niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie i cele diecezjalne. Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami.
  2. Za tydzień – w pierwszą niedzielę miesiąca (zmieniamy termin na prośbę wielu Braci i Sióstr Żywego Różańca) – ‘zmiana Tajemnic Różańcowych’ – po Mszy świętej o godz. 8:30.
  3. W związku z podjętymi przez władze państwowe decyzjami o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach 12 osób.
  4. Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.