XXXII Niedziela Zwykła – 18 Listopada 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE – 18 LISTOPADA 2018

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy XXXIII Niedzielę Zwykłą. Kościół dziś przeżywa Drugi Światowy Dzień Ubogich.
  2. W przyszłą niedzielę 25 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Centralne uroczystości odbędą się w katedrze w Rzeszowie. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego o godz. 12.00 w rzeszowskiej katedrze. My również w tym dniu odnowimy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Wszechświata. Przygotujmy się do tego przez codzienną Nowennę odprawianą w nasze Parafii.
  3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania, a w środę kandydatów na ministrantów i lektorów, oraz pełniących tą posługę.
  4. Trwa listopad, miesiąc modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do modlitwy za naszych Bliskich Zmarłych i tych, którzy najbardziej potrzebują tej pomocy, oraz do zdobywania odpustów. Można to uczynić m. in. wypisując na kartkach imiona zmarłych. Kartki są wyłożone przy prasie katolickiej z tyłu świątyni. Można je składać na tacę lub w zakrystii. Wypominki na tygodniu po Mszy św. o 18.00, w niedzielę o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W czwartek, zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą wypominkową. Zachęcamy do składania intencji modlitewnych na kartkach.
  6. W dniach od 24 listopada (sobota) do 1 grudnia (sobota) w naszej Parafii odbędzie się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Obraz Matki Bożej będziemy gościć w naszym kościele przez tydzień. Przygotujmy się duchowo, aby uczcić obecność tego wizerunku w naszej świątyni. Starajmy się uczestniczyć w tym nawiedzeniu. Szczegółowy program zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń i na internetowej stronie parafialnej.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
  8. Centrum Medyczne MEDYK zaprasza do wykonania bezpłatnego badania kolonoskopewego wraz z bezpłatnym znieczuleniem. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  9. Serdecznie dziękujemy Tym, którzy wspierają budowę naszego sanktuarium.

Zobacz program peregrynacji Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan w naszej Parafii! Kliknij „więcej”:

PROGRAM PEREGRYNACJI OBRAZU MATKI BOŻEJ WSPOMOŻYCIELKI

PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN

Sobota – 24 listopada 2018 r.

17.15 – Różaniec (prowadzi Róża św. Jana Pawła II)

17.45 – Przywitanie obrazu Matki Bożej (przekazuje par. św. Stanisława Bpa w Łańcucie)

Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada

8.00 – Godzinki do Matki Bożej