4. Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2022

– 4. Niedziela zwykła –

29.01.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (29.01) – 4. Niedziela Zwykła– „piąta niedziela miesiąca”.

2. Dziś w ostatnią niedzielę stycznia przypada ‘70. Światowy Dzień Trędowatych’. Dokładna liczba trędowatych nie jest znana. Wiadomo natomiast, ilu trędowatych rocznie trafia na leczenie w ośrodkach, szpitalach, ambulatoriach, stacjach misyjnych. Liczbę zarejestrowanych każdego roku przypadków trądu podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i są one traktowane jako oficjalne, udokumentowane dane. Trąd od zawsze był synonimem największego nieszczęścia, jakie może spotkać człowieka. Dzięki poprawie warunków bytowych oraz rozwiniętej opiece medycznej Europa i inne rozwinięte kraje uwolniły się od trądu i dawno już zapomniały o tej chorobie. Niestety zapomniały także o chorych, którzy wciąż cierpią w najuboższych rejonach świata. Dzięki skutecznej terapii w ciągu ostatnich lat wyleczono kilkanaście milionów trędowatych. Jednak znaczna część ozdrowieńców, to ludzie ciężko okaleczeni, którzy do końca życia muszą pozostać pod stałą opieką specjalistycznych ośrodków, które w większości prowadzą katoliccy misjonarze.

• we wtorek – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera;

• w czwartek – Święto Ofiarowania Pańskiego;

• w piątek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika albo wspomnienie św. Oskara, biskupa.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. Zakończyliśmy ‘Odwiedziny kolędowe’ w ramach kolędy 2022/2023. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę i spotkania w ubiegłych tygodniach, a także za ‘ofiary kolędowe’.

2. Zdajemy sobie sprawę, że z różnych przyczyn obiektywnych nie mogliśmy dotrzeć do każdego z Was, dlatego swoje przybycie do naszej parafii/wspólnoty można zgłosić wypełniając ‘kartotekę’ i odsyłając ją na adres e-mail kancelarii parafialnej (do pobrania na naszej stronie internetowej).

3. We wtorek – na Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii świętej – poświęcenie i wręczenie modlitewników.

4. W czwartek (02.02) – przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego (W polskiej tradycji katolickiej obchodzone jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej). Msze święte o godz. 7:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Składka na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.

5. W czwartek, 2 lutego przeżywamy także w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Obchody tego dnia w diecezji rzeszowskiej będą miały miejsce w katedrze rzeszowskiej o godz. 16:00. Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych będzie przewodniczył pasterz diecezji Biskup Jan Wątroba.

6. W piątek (wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika) na Mszy św. o godz. 18:00 – ‘błogosławieństwo jabłek’.

1. W przyszłą niedzielę (05.02) – 5. Niedziela Zwykła– „pierwsza niedziela miesiąca”.

Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Pragniemy utworzyć nową Różę Różańcową – potrzeba jeszcze 8 osób. Kontakt w zakrystii bądź kancelarii.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 10 – klatka 2 (m.29-49) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Lwowska .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

KOMUNIKAT POLICJI:

W ostatnim czasie wzrosła ilość oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za dzieci i wnuki wyłudzili od pokrzywdzonych znaczne sumy pieniędzy. Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazania pieniędzy. Policjanci przypominają, aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy pośrednikom lub osobom nieznanym. W razie przyjęcia podejrzanego telefonu należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 112.