23. Niedziela Zwykła – 6 września 2020

1. Dzisiaj – 23. Niedziela Zwykła – pierwsza niedziela miesiąca’. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
2. Dziś o godz. 12:00 – dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby w parafii pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara (20 sierpnia parafia ukończyła 25 lat istnienia).
3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy: we wtorek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Rzeszowskiej.

4. We wtorek (08.09) – Święto Narodzenia NMP (zwane również MB Siewnej) – na Mszy św. wieczornej – poświęcenie ziarna na zasiew.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne wspólnoty Vox Cordis.
6. W środę – Nowenna do Matki Bożej.
7. W czwartek – Nowenna do św. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji nowennowych na kartkach i przez formularz internetowy.
8. W piątek od godz. 17:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
9. W przyszłą niedzielę (13.09) – ‘druga niedziela miesiąca’ – po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na potrzeby parafii (w tym przygotowanie do budowy kościoła).
10. Również za tydzień przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na uroczyste Nabożeństwo Fatimskie (po Mszy św. wieczornej). Przynieśmy ze sobą lampiony. W ten dzień pamiętajmy o modlitwie w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.
11. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się X Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „Budujmy więzi”.
12. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (klasy 7 i 8) wraz z Rodzicami. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.
13. Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa o. Rafał Klimas zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta. Szczegółowy program znajduje się na plakacie. Suma pontyfikalna – 12.09 (sobota) o godz. 18:00.
14. Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że w dniach 12 i 13 września (sobota i niedziela) przewiduje się całkowite zamknięcie lub znaczne ograniczenie ruchu w centrum Rzeszowa oraz na terenie osiedli Przybyszówka, Zalesie i Słocina z racji zaplanowanego wyścigu kolarskiego.

15.  Przypominamy o konieczności zasłaniania ust i nosa w czasie liturgii. Jest to wyrazem odpowiedzialności oraz troski o życie i zdrowie własne i bliźnich.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nabywania tygodnika ‘Niedziela’.
17. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i mającego powstać sanktuarium.
18. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym