33. Niedziela Zwykła – 13 listopada 2022

– 33. Niedziela Zwykła –

13.11.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (13.11) – 33. Niedziela Zwykła – ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby Parafii.

2. Dziś obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W tym roku wspieramy Ukrainę naszą modlitwą oraz zebranymi ofiarami (puszka), które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrześcijanom.

3. VI Światowy Dzień Ubogich przeżywamy w dniach 12-14 listopada 2022 r. pod hasłem “Chrystus dla Was stał się ubogim”.

• we wtorek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła;

• w środę – Dzień Powszedni albo wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła albo wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej albo wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy;

• w czwartek – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;

• w piątek – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy (Patronki Diecezji);

1. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).
  2. W dniach: 19-26.11 będziemy przeżywać nawiedzenie (peregrynację) Ikony Świętego Józefa. Będzie to czas szczególny wpatrywania się w Świętego, który jest Podporą rodzin i Opiekunem Odkupiciela – tak więc patronem wszystkich mężczyzn i ojców.
  1. Przyszła niedziela (20.11) – 34. Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ‘trzecia niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby Parafii.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

3. Zbliża się Adwent. Chcemy przygotować jak w ubiegłych latach paczki, którymi obdarujemy potrzebujących z naszej wspólnoty. Bardzo prosimy o włączenie się w tę charytatywną akcję kupując produkty żywnościowe (trwałe) tj. mąka, cukier, olej, makarony, kasze, konserwy itp. Można je będzie składać do pojemników z tyłu kaplicy bądź bezpośrednio w zakrystii. Każda pomoc się liczy. Można złożyć na ten cel ofiarę finansową, którą przeznaczymy na te zakupy.

1. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane są: po Mszy świętej wieczornej (w dni powszednie). Kartki na ‘wypominki’ (wyłożone obok gazet na stoliku) można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 20 – klatka 2 (m.37-63) .

W (przyszłą) sobotę na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 20 – klatka 3 (m.64-90) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!