4. Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) – 15 marca 2026
Ogłoszenia duszpasterskie
– 4. Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) –
15.03.2026, Rzeszów – św. Jana Pawła II
[3. Niedziela miesiąca]
-
Dzisiaj (15.03) – 4. Niedziela Wielkiego Postu (Laetare) – ‘trzecia niedziela miesiąca’. ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. (w intencji) młodzieży żeńskiej. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.
-
Dziś rozpoczynamy REKOLEKCJE PARAFIALNE. Gościmy ks. Rafała Breja – dziś i w kolejnych dniach (poniedziałek, wtorek, środa) będzie naszym kierownikiem duchowym. Rekolekcje zakończymy w środę nowenną i zawierzeniem NMP. (Informacje na plakacie).
-
W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
- w czwartek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
NOWENNY/NABOŻEŃSTWA:
-
w środę – Nowenna do Matki Bożej.
-
w czwartek – Nowenna do św. Jana Pawła II.
* intencje nowennowe składamy w kościele
W WIELKIM POŚCIE
-
w piątek – ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30 oraz 19:30,
-
w niedzielę – ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00.
PONADTO W TYGODNIU:
-
We wtorek po Mszy św. wieczornej – zbiórka ministrantów.
-
W środę (18.03) na Mszę św. o godz. 18:00 – zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania wraz z Rodzicami (Poświęcenie i wręczenie Krzyża św.).
-
W środę (18.03) – zakończenie Nowenny przed Uroczystością św. Józefa (Msze wieczorne).
-
W czwartek (19.03), Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny) – na Mszę św. wieczorną zapraszamy członków Róży Różańcowej św. Józefa; święto patronalne i możliwość zyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
-
W piątek (20.03) – chcielibyśmy roznieść życzenia świąteczne ‘z załącznikami’ Seniorom.
-
W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie KSMu.
-
Przyszła niedziela (22.03) – 5. Niedziela Wielkiego Postu – ‘czwarta niedziela miesiąca’. ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. (w intencji) rodzin naszej parafii. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.
-
Również w niedzielę 22 marca br., zgodnie z decyzją Biskupa Ordynariusza, odbędzie się w parafiach diecezji zbiórka do puszek na rzecz Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Rzeszowskiej. Złożone ofiary zostaną wykorzystane m.in. na organizację bieżących wydarzeń wspierających małżeństwa i rodziny, Tydzień Świętości Małżeństw i Rodzin, jubileusze małżeńskie, szkolenie doradców życia rodzinnego.
-
Zapraszamy jak w poprzednich latach dorosłych do posługi w liturgii Triduum Paschalnego (funkcja lektora, kantora, ministranta, itd.) – lista dla chętnych jak zawsze w zakrystii.
-
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
-
Na ławce obok gazet – kolorowanka dla dzieci!
-
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
-
Pragniemy z naszym Caritas Parafialnym przygotować drobne paczki dla parafian: (tylko żywość trwała: konserwy, makarony, cukier, kasze, ryż, olej, mąka, słodycze itp.) Prosimy składać z tyłu kościoła przy stoliku bądź w zakrystii. Paczki spakujemy i rozdysponujemy w połowie Wielkiego Postu. Niech to będzie dzieło miłosierdzia dla naszej ‘małej parafialnej Ojczyzny’.
-
Warto na nowo odkryć wartość okresowych lub stałych przyrzeczeń abstynenckich i dać temu świadectwo poprzez wpisanie tej decyzji. Księga postanowień (abstynenckich) – w zakrystii można dokonać wpisu o wyrzeczeniu wielkopostnym: na tydzień, miesiąc, okres Postu…
Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulicy:
św. Kingi 20 klatka 1 (m.1-36) & klatka 2 (m.37-63) & klatka 3 (m.64-90)
***
W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00 zapraszamy mieszkańców z ulicy:
św. Kingi 18 klatka 1 (m.1-36) & klatka 2 (m.37-63) .
-
Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!
Z WYPRZEDZENIEM:
W środę (25.03) – liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – chętni podejmują ‘Duchową adopcję dziecka poczętego’ – wtedy też złożymy deklaracje przystąpienia do Duchowej adopcji.
Zegarki przestawimy w nocy z 28 na 29 marca. O godzinie 2.00 wskazówki przesuniemy na 3.00, co oznacza krótszą noc i dłuższy dzień.
W 6. Niedzielę Wielkiego Postu – Palmową (29.03.2026) – ‘po sumie’ (11:30) dzieci z Tęczowego Domku zapraszają na kiermasz. Przygotowały ozdoby świąteczne a by rozprowadzając je, spełnić swoje małe marzenia.
W dniach 30.03; 31.03; 01.04 = Spowiedź przedświąteczna.
Kwietniowy ‘Pierwszy piątek miesiąca’ – (Wielki Piątek) – odwiedziny chorych odbędą się w innym terminie / należy skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej (pon-śr).
Kwietniowa ‘Pierwsza sobota miesiąca’ – (Wielka Sobota) – Różaniec odmawiamy indywidualnie.
Kwietniowa ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’ – wyjątkowo w 2gą niedzielę miesiąca tj. (12.04).
Nasza Parafia włącza się w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”. W dniu 26.04 będziemy gościć w naszej wspólnocie wolontariuszy, którzy będą rozdawać symbol nadziei – kwiat żonkila – w zamian za dobrowolne ofiary składane do puszek. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej 132.
PROPOZYCJE i OGŁOSZENIA DIECEZJALNE:
Trwają zapisy na Festiwal Życia, który odbędzie się od 6 do 12 lipca w Kokotku. To największy katolicki festiwal dla młodzieży w Polsce – tydzień pod namiotami, koncerty, konferencje, warsztaty i dużo głębokich duchowych treści. Bilety i szczegóły na stronie www.festiwalzycia.pl oraz w mediach społecznościowych.
Rzeszowskie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają studentów i ludzi młodych na Akademickie Rekolekcje Wielkopostne „4×4” pod hasłem „Daj Mi pić”, które odbędą się w dniach 8–11 marca 2026 r. Rekolekcje poprowadzi o. Tomasz Nowak OP – dominikanin związany ze spotkaniami Lednica 2000. Wydarzenie organizują duszpasterstwa akademickie działające przy parafiach: Chrystusa Króla, Matki Bożej Saletyńskiej, św. Jadwigi Królowej oraz przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na plakatach i w mediach społecznościowych duszpasterstw. Serdecznie zachęcamy młodzież i studentów do udziału.
Kustosz Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie zaprasza wszystkich czcicieli św. Józefa na uroczystą Mszę św., która będzie sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Jana Wątroby w czwartek, 19 marca br. o godz. 19.00. Modlić się będziemy w intencji przybyłych pielgrzymów i gości a szczególnie za Kościół, Ojczyznę i za wszystkie rodziny.
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, serdecznie zaprasza do udziału w 46. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę w sobotę, 21 marca 2026 r. Na pielgrzymów czekają bezpłatne autokary z Krakowa, Rzeszowa i Bielska-Białej. Szczegóły i zapisy: www.pielgrzymkazycia.pl.
Katolicka wspólnota odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na kolejny wieczór charyzmatyczny z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w dniu 11 marca 2026 w DD Tabor w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 18.00. W planie: konferencja, Msza Św. i adoracja.
Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie wraz z Teatrem Klasyki Polskiej zaprasza na wyjątkowy spektakl „Król i caryca”, który odbędzie się 24 marca 2026 r. o godz. 19.00 w auli Instytutu, ul. Witolda 11a. Sztuka w reżyserii Jerzego Zelnika, z mistrzowską grą Haliny Rowickiej i Jerzego Zelnika, jest bardzo potrzebną i ciągle aktualną lekcją historii i współczesnego patriotyzmu. Nie można tego przeoczyć! Bilety do nabycia na stronie Teatru Klasyki Polskiej. Zapraszamy!
Duszpasterstwo Rodzin przypomina, że 25 marca br. (środa) o godz. 17:00 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pogrzeb dzieci nienarodzonych. Prosimy księży proboszczów o przekazanie tej informacji i zachęcenie rodziców i bliskich, którzy utracili swoje dzieci do wspólnej modlitwy. Równocześnie przypominamy, że zwyczajną praktyką jest, aby pogrzeb dzieci nienarodzonych odbył się w parafii rodziców dziecka.
Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje wielkopostne, których temat brzmi: „Panie, oto choruje ten, którego Ty kochasz”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy pw. Św. Brata Alberta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (ul. Lwowska 60) w dniach 22, 25, 29 marca 2026 r. Rekolekcje te będą równocześnie kontynuacją comiesięcznych spotkań formacyjnych dla pracowników służby zdrowia.
Wspólnota Matek w Rzeszowie serdecznie zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach dla mam w dniach 18-20.03.2026r. u sióstr Serafitek przy ul. Łukasiewicza 16b w Rzeszowie. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr hab. Adam Kubiś. Rekolekcje są skierowane do wszystkich mam i kobiet, którym temat macierzyństwa jest bliski. Ich forma jest szczególnie dostosowana do potrzeb mam z małymi dziećmi.
Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czarnej Sędziszowskiej zaprasza na XX Jubileuszową Pasję w Czarnej Sędziszowskiej pt. „Ciało moje za Was wydane”, która odbędzie się 29 marca 2026 r. na łące przy kościele w Czarnej Sędziszowskiej o godzinie 19:30. Wstęp wolny.
Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie zaprasza młodych mężczyzn rozeznających swoje powołanie na „Weekend Powołaniowy” w dn. 17-19 kwietnia 2026 r. Będzie to czas na modlitwę, wsłuchanie się w głos Boga i poznania życia seminaryjnego. Dokładne informacje i zapisy na stronie internetowej WSD i Facebooku.


