22. Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022

– 22. Niedziela Zwykła –

28.08.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (28.08) – 22. Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’. W Katedrze rzeszowskiej – odbędą się Dożynki Diecezjalne pod przewodnictwem Bp. Edwarda Białogłowskiego. Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem – o godz. 11:00; Suma dziękczynna o godz. 12:00.

Natomiast w naszej świątyni będziemy dziękować za kończący się czas wakacji oraz tegoroczne zbiory i każdą pracę (szczególnie tę na roli).

• w poniedziałek – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

• w sobotę – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. W środę (31.08) przypada 41. rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Centralne obchody tej rocznicy odbędą się w rzeszowskiej Farze. Módlmy się w tym dniu w intencji Ojczyzny.

2. W czwartek (01.09) dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Będziemy się modlić i ich intencji podczas Mszy świętej wieczornej. Jest to także dzień kolejnej (83-ciej) rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Módlmy się o pokój a także w intencji tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

3. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).

4. Przyszła niedziela (04.09) – 23. Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’.

Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami (kontynuacja cyklu katechez z poprzedniego roku szkolnego).

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom:

ul. Olbrachta 54-74 .

W sobotę (03.09) na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:
    ul. Olbrachta 76-126 .

1. Po wakacjach z radością wracamy do spotkań Grup duszpasterskich: ministranci z gorliwością do służenia przy ołtarzu, Grupa Biblijna, KSM (młodzież), Kandydaci do Bierzmowania, Rycerze Kolumba, Domowy Kościół (jeśli uda się zabrać 5 małżeństw – założymy kolejny Krąg Domowego Kościoła).

2. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

1. Z wyprzedzeniem: (11.09.2022) – ‘druga niedziela miesiąca’. Po Mszy św. o godz. 11:30 – krótkie spotkanie dla dzieci z klas 3-cich SP wraz z Rodzicami, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Przypominamy, że Sakramenty inicjacji chrześcijańskiej (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia) zasadniczo przyjmujemy w parafii zamieszkania.