4. Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023

– 4. Niedziela Wielkiego Postu ‘Laetare’ –

19.03.2023, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (19.03) – 4. Niedziela Wielkiego Postu’ ‘Laetare’ trzecia niedziela miesiąca’. Rozpoczęcie Parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. w intencji młodzieży żeńskiej. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.

1. Gościmy ks. Sławomira Jeziorskiego – Dziś i w kolejnych dniach (poniedziałek, wtorek, środa) będzie naszym kierownikiem duchowym. Rekolekcje zakończymy w środę nowenną i zawierzeniem NMP. (Informacje na plakacie).

• w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny;

• w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W WIELKIM POŚCIE

• w piątek‘Droga Krzyżowa’ o godz. 17:30,

• w niedzielę‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00.

1. W poniedziałek (20.03) liturgiczna Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny) na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy członków Róży Różańcowej św. Józefa (święto patronalne Róży).

2. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).

3. W piątek o godz. 17:00 na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyje będą mieć miejsce modlitwy i obrzęd pogrzebu dzieci utraconych a nie pogrzebanych.

4. W sobotęW Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (piątek) obchodzimy Dzień Świętości Życia. Módlmy się o ochronę ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tradycyjnie jest to czas, w którym podejmuje się dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. (Deklaracje są wystawione na stoliku obok gazet – przystępujący do adopcji duchowej mogą zabierać je do domu a wypełniony odcinek przynoszą na sobotę).

5. Także w sobotę – 25 marca br. minie 31 lat od utworzenia diecezji rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych pasterzach i całej wspólnocie Ludu Bożego.

1. Przyszła niedziela (26.03) – 5. Niedziela Wielkiego Postuczwarta niedziela miesiąca’. Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ‘modlitwa adoracyjna’ Krzyża św. w intencji rodzin naszej parafii. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

2. Przekazaliśmy (18.03) życzenia wielkanocne i paczki, które wcześniej zostały przygotowane. Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło niech Boże błogosławieństwo będzie nagrodą.

1. Na ławce obok gazet – kolorowanka dla dzieci!

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Olbrachta 76-126 (parzyste) .

W przyszłą SOBOTĘ na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

ul. Olbrachta 128-150 (parzyste) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!

2 kwietnia br. (w Niedzielę Palmową) Wydział Duszpasterski organizuje marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II. Marsz rozpocznie się przy kościele Akademickim św. Jadwigi (ul. Rejtana) w Rzeszowie o godz. 18:00, następnie przejdzie do Katedry Rzeszowskiej, gdzie o godz. 19:00 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po Mszy św. pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Parku Papieskim odbędzie się Apel Jasnogórski.