31. Niedziela Zwykła – 30 października 2022

– 31. Niedziela Zwykła –

30.10.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj (30.10)31. Niedziela Zwykła – ‘piąta niedziela miesiąca’.

• we wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych;

• w środę – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych;

• w czwartek – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Marcina de Porres, zakonnika;

• w piątek – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

1. W poniedziałek – zakończenie ‘Nabożeństw Różańcowych’.

2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze święte jak w każdą niedzielę. (Na cmentarzu Rzeszów-Wilkowyja Msza św. o godz. 14:00).

3. W środęWspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (Msze św. jak w dni powszednie). Po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo za Zmarłych.
  4. W piątek – po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży (KSM).
  1. Przyszła niedziela (06.11) – 32. Niedziela Zwykła – ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Po Mszy św. o godz. 11:30 –spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

3. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą: po Mszy świętej wieczornej (w dni powszednie). Kartki na ‘wypominki’ (wyłożone obok gazet na stoliku) można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.

W listopadzie można zyskać odpusty za zmarłych od 1-8 listopada zupełny, w pozostałe dni cząstkowy. Warunkiem odpustu jest nawiedzenie cmentarza, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, Komunia święta, modlitwa Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego.

1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom: św. Kingi 22 – klatka 2 (m.37-63) .

W (przyszłą) sobotę na godz. 9:00: zapraszamy mieszkańców z ulicy:

św. Kingi 20 – klatka 1 (m.1-36) .

1. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!