3. Niedziela Wielkanocna – Słowa Bożego – 1 maja 2022

– 3. Niedziela Wielkanocna – Słowa Bożego –

01.05.2022, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – (01.05) – 3. Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna; ‘pierwsza niedziela miesiąca’. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
    Po Mszy św. o godz. 8:30 – ‘Zmiana Tajemnic Różańcowych’.

Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w maju odbędą się w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

1. W dniach 1-7 maja 2022 r. przeżywać będziemy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Temat tegorocznego Tygodnia Biblijnego brzmi: “Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. W niedzielę 1 maja 2022 otwiera go VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem “Pokój temu domowi” (Łk 10,5).

2. Dziś także Uroczystość Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii. Polecajmy w modlitwie dzieci, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w sposób pełny w Eucharystii.

3. Również dzisiaj, 1 maja 2022 r. zostanie ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie Staromieściu. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 12.30.

• w poniedziałek – Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

• we wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski;

• w środę – Wspomnienie św. Floriana, męczennika (patrona Strażaków);

• w piątek – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

1. W tym tygodniu przypadają:

• pierwsza środa – nabożeństwo do Przeczystego serca św. Józefa po Mszy św. o godz. 18:00;

• pierwszy czwartekadoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 – pamiętajmy
    w modlitwach o Seminarium Duchownym i powołanych do kapłaństwa i zakonu;

• pierwszy piątekchorych odwiedzimy od godz. 7:45; od godz. 17:00 – Sakrament Pokuty;

• pierwsza sobota – nabożeństwo ‘pierwszych sobót’ o godz. 17:15.

• Codziennie o godz. 17:30 – ‘Nabożeństwo majowe’.

1. Jutro (poniedziałek, 02.05) – przypada państwowe Święto Flagi. (Prosimy pamiętać o wywieszeniu flag państwowych.)

2. We wtorek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – porządek Mszy świętych niedzielny.

3. W środę – z racji wspomnienia św. Floriana, patrona Strażaków – podczas Mszy św. wieczornej – polecamy wszystkich członków: żyjących i zmarłych z OSP Wilkowyja.

4. W piątek – po Mszy św. wieczornej – spotkanie dla młodzieży (KSM).

1. Przyszła niedziela (08.05) – 4. Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza; ‘druga niedziela miesiąca’. Składka na potrzeby parafii. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

3. Zakupiliśmy dwie nowe kosiarki na wyposażenie parafii. Dziękuję Panom Grzegorzowi i Mateuszowi za pomoc przy koszeniu.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. św. Kingi 20 – klatka 2 (m.37-63).
    W sobotę na godz. 9:00: (07.05) zapraszamy mieszkańców z ul. św. Kingi 20 – klatka 3 (m.64-90).
  5. Wszystkim parafianom, sympatykom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych!