29. Niedziela Zwykła – 17 października 2021

– 29. Niedziela Zwykła –

17.10.2021, Rzeszów – św. Jana Pawła II

1. Dzisiaj – Niedziela Zwykła – ‘trzecia niedziela miesiąca’.
  2. Dziś także rozpoczęcie diecezjalnego etapu Synodu (XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”), którego inauguracja miała miejsce w Rzymie, 10 października 2021 r. Msza św. na rozpoczęcie Synodu zostanie odprawiona
    o godz. 17:00 w katedrze rzeszowskiej pod przewodnictwem biskupa Jana.

• w poniedziałek – Święto św. Łukasza, ewangelisty,
  • w środę – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
  • w piątek – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża (dla nas Uroczystość Odpustowa)

1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie po Mszy św. wieczornej,
    w niedzielę o godz. 17:30.

1. W związku przypadającym w poniedziałek świętem św. Łukasza – patrona służby zdrowia – niech wybrzmi szczere słowo: „Dziękujemy…” – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie środowiska medycznego w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym w tych niecodziennych i nietypowych warunkach i okolicznościach.
  2. We wtorek, środę i czwartek w ramach naszego osobistego przygotowania do Uroczystości Odpustowej przeżyjemy Triduum Eucharystyczne. Przez te 3 dni od godz. 17:00 możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.
  3. W piątek (22.10) – Wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża – dla naszej Wspólnoty Parafialnej wypada Uroczystość Odpustowa. Jest to także dzień pierwszej Wizytacji Kanonicznej Parafii. Biskup rzeszowski udzieli również młodzieży Sakramentu Bierzmowania o godz. 16:00. Nabożeństwo Różańcowe – wyjątkowo – o godz. 17:30. Suma odpustowa o godz. 18:00.

1. Przyszła niedziela (24.10) – Niedziela Zwykła – ‘czwarta niedziela miesiąca’. Będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka przeznaczona na cele misyjne. (Do nabycia Kalendarze misyjne na rok 2022).
  2. W listopadzie ‘wypominki’ za zmarłych odprawiane będą po Mszy świętej wieczornej. Kartki na ‘wypominki’ są wyłożone na stoliku obok gazet; wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlitwę wypominkową za zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom św. Kingi 20, klatka 2.
  4. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.